اخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار ریپلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال ریپل؛ دوشنبه ۲۵ مرداد

ریپل (XRP) از زمان شکستن مقاومت الگوی پرچم صعودی خود در ابتدای ماه آگوست(۱۰ مرداد) ، روند چشمگیری را دنبال کرده است. در پایان هفته گذشته ، قیمت آن با موفقیت از مرز ۱ دلاری عبور کرد.

screenshot cryptopotato.com 2021.08.16 22 38 40 1 300x194 - تحلیل تکنیکال ریپل؛ دوشنبه 25 مرداد
نمودار روزانه جفت ارز XRP/USD.

روز جمعه ، XRP به بالاتر از مرز ۱ دلاری خود جهش یافت و روز شنبه از سقف های قیمتی فوریه ۲۰۱۸(بهمن ۱۳۹۶) خود در ۱.۲۵ دلار عبور کرد و دیروز تا سطح قیمت ۱.۳۶ دلاری (۱.۶۱۸ فیبوناچی اکستنشن) افزایش یافت. از آن زمان تا کنون از این مقاومت عقب نشینی کرده و تا ۱.۲۱ دلار کاهش یافته است.

سطوح حمایتی مهم: ۱.۱۹ دلار ، ۱.۱۰ دلار ، ۱.۰۰ دلار.
سطوح مقاومتی مهم: ۱.۲۷ دلار ، ۱.۳۶ دلار ، ۱.۴۹ دلار.

پیش بینی کوتاه مدت جفت ارز XRP-USD

با افزایش فشار فروشندگان برای کاهش بیشتر قیمت ، اولین سطح حمایتی، ۱.۱۹ دلار (.۲۳۶ Fib)خواهد بود. پس از آن، حمایت ۱.۱۰ دلاری (.۳۸۲ Fib) ، ۱.۰۰ دلار و ۰.۹۲۸ دلار ( .۶۱۸ Fib) دنبال می شود.

(bearish .618 Fib). This is followed by $1.36 (1.618 Fib Extension), $1.49 (bearish .786 Fib), and $1.62 (bearish .886 Fib).

از سوی دیگر ، اولین مقاومت پیشروی ریپل ، ۱.۲۷ دلار  (bearish .618 Fib) است. پس از آن ، ۱.۳۶ دلار (۱.۶۱۸ Fib Extension) ، ۱.۴۹ دلار (bearish .786 Fib) و ۱.۶۲ دلار  (bearish .886 Fib) دنبال می شود.

شاخص RSi روزانه، آخر هفته در ناحیه اشباع خرید قرار گرفت و از آن زمان به بعد کاهش یافته است. این نشان می دهد که خریداران در انتظار کاهش اندک قیمت هستند تا مجددا روند صعودی ریپل را از سر بگیرند.

XRP/BTC 

XRP عملکرد بسیار خوبی در برابر BTC به نمایش می گذارد. این رمزارز آخر هفته به بالای میانگین متحرک ۱۰۰ روزه در ۲۲۰۰ SAT جهش یافت و دیروز تا سقف ۲۹۰۰ SAT افزایش یافت.

اما، XRP روز گذشته نتوانست با کندلی روزانه در بالای ۲۷۲۸ SAT سته شود و امروز از آنجا عقب نشنی کرده و به ۲۶۴۰ SAT کاهش یافت.

سطوح حمایتی مهم: ۲۵۶۵ SAT ، ۲۳۸۰ SAT ، ۲۲۰۰ SAT.

سطوح مقاومتی مهم: ۲۷۳۰ SAT ، ۲۹۱۵ SAT ، ۳۰۰۰ SAT.

screenshot cryptopotato.com 2021.08.16 22 38 49 1 300x194 - تحلیل تکنیکال ریپل؛ دوشنبه 25 مرداد
نمودار روزانه جفت ارز XRP/BTC

 

پیش بینی کوتاه مدت جفت ارز XRP-BTC

با نگاهی به آینده، اولین سطح حمایتی ، ۲۵۶۵ SAT (0.236 Fib) است. پس از آن،  ۲۳۸۰ SAT (.382 Fib)، ۲۲۰۰ SAT (100-day MA)و  ۲۰۰۰ SAT (20-day MA) دنبال می شود.

از سوی دیگر ، اولین مقاومت در ۲۷۳۰ SAT (1.618 Fib Extension) قرار دارد. پس از آن،۲۹۱۵ SAT (bearish .618 Fib) ، ۳۰۰۰ SAT و ۳۰۹۰ SAT (1.272 Fib Extension) دنبال می شود.

به همین ترتیب ، شاخص RSI در ناحیه خرید اشباع قرار گرفته و امروز روبه کاهش بوده است. این نشان می دهد که بازار ممکن است عقب نشینی کند و همچنین خریداران برای شروع یک روند صعودی دیگر استراحت می کنند.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع:cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا