اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوینسرمایه گذاری ارز دیجیتال

سرمایه گذاری اکثر بانک های برتر جهان در شرکت های رمزنگاری و بلاک چین!

گزارش جدیدی از شرکت تحقیقاتی بلاک چین، Blockdata ، نشان می دهد که بیش از نیمی از بزرگترین بانک های جهان در شرکت های رمزنگاری و بلاک چین سرمایه گذاری کرده اند.

این شرکت می گوید از بین ۱۰۰ بانک بزرگ دارایی های تحت مدیریت (AUM)، تعداد ۵۵ بانک مستقیماً یا از طریق شرکت های تابعه در مشاغل مرتبط با رمزنگاری یا بلاک چین، سرمایه گذاری کرده اند.

شرکت Blockdata همچنین بر اساس تعداد سرمایه گذاری در شرکت های بلاک چین، فعال ترین بانک ها را نام می برد.

در بالای لیست، بانک جهانی برکلی(Barclay) انگلیس با سرمایه گذاری در ۱۹ شرکت بلاک چین، بانک سرمایه گذاری آمریکایی Citigroup با ۹ سرمایه گذاری، بانک سرمایه گذاری جهانی گلدمن ساکس(Goldman Sachs) با ۸ سرمایه گذاری، بانک خدمات مالی و سرمایه گذاری جی پی مورگان (JPMorgan Chase) با ۷ سرمایه گذاری و بانک بین المللی فرانسوی، گروه BNP Paribas با شش سرمایه گذاری، در این لیست قرار دارند.

این شرکت می گوید که فرصت های سرمایه گذاری در فضای مالکیتی ارزهای دیجیتال، تقریباً یک چهارم از ۱۰۰ بانک برتر را به خود جذب کرده است.

“قابل توجه ترین مثال از جایی که بانک ها در آن سرمایه گذاری می کنند، فضای مالکیت از ارزهای رمزنگاری شده است. علیرغم اظهار نظر بسیار در مورد بد بودن بیت کوین، بسیاری نمی توانند جریان های درآمدی بالقوه و اهمیت داشتن یک موقعیت استراتژیک قوی در اقتصاد رمزنگاری را نادیده بگیرند.

بر اساس یافته های ما، ۲۳ بانک از ۱۰۰ بانک برتر دارایی های تحت مدیریت، در حال ایجاد راه حل های سرپرستی یا سرمایه گذاری در شرکت هایی هستند که آنها را تامین می کنند. “

Blockdata همچنین می گوید که سه تحول اصلی بسیاری از بانک های برتر را متقاعد کرد تا خدمات مربوط به رمزنگاری را به مشتریان ارائه دهند.

“۱- مشاهده صرافی های ارزهای رمزنگاری شده با بخشی از کارکنان آنها، نسبت به بسیاری از بانک ها سودآورتر یا ارزشمندتر می شود. این کار از سال ۲۰۱۸(۱۳۹۷) آغاز شد. زمانی که Binance، صرافی پیشرو در آن زمان، ۵۴ میلیون دلار سود بیشتر از دویچه بانک (Deutsche Bank) ،با فقط ۲۰۰ نفر، در مقابل ۱۰۰,۰۰۰ کارمند این بانک ثبت کرد. به تازگی، ارزش کوین بیس (Coinbase) بالاتر از گلدمن ساکس(Goldman Sachs) بوده است و تنها ۴ درصد از کارکنان آنها مشغول به کار هستند.

۲- درخواست های بی شماری از مشتریان آنها برای ارائه راه حل های بیت کوین.

۳- تغییر مقررات در سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) که به بانک ها اجازه می دهد راه حل های نگهداری و مالکیت از دارایی های رمزنگاری را ارائه دهند.”

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: dailyhodl

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا