اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

رشد ۸۰ درصدی سولانا | قاتل اتریوم صعود کرد، بیت کوین ایستاد!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

افزایش فعالیت شبکه و تعامل کاربران با سولانا (Solana)، منجر به رشد چشمگیر قیمت ارز دیجیتال SOL شده است. به طوری‌که در پی این رشد قیمتی قابل‌توجه، سولانا به جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار پیوست.

سولانا یکی از رمزارزهایی است که در ماه گذشته، عملکرد بسیار قابل قبولی را از خود به نمایش گذاشت. داده‌های بازار نشان می‌دهند که روز سه‌شنبه ۱۷ آگوست، سولانا توانسته است بالاترین رکورد تاریخی خود را در ۷۴٫۴۴ دلار به ثبت برساند.

علاوه بر رشد قیمتی چشمگیر ارز دیجیتال SOL، شبکه بلاکچین سولانا پیشرفت‌های دیگری نیز داشته است که از جمله آنها، می‌توان به افزایش حجم معاملات، افزایش دارایی‌های قفل‌شده در آن و همچنین، راه‌اندازی بازار توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) بر بستر این بلاکچین، اشاره کرد.

این اواخر چه اتفاقی در بلاکچین سولانا افتاده است؟

سولانا که از آن تحت عنوان «قاتل اتریوم» نیز یاد می‌شود، خود را به عنوان بلاکچینی با عملکرد بالا که از سازندگان برنامه‌های رمزارزی در سراسر جهان پشتیبانی می‌کند، توصیف می‌کند. در ماه‌های اخیر، تعامل میان توسعه‌دهندگان و کاربران این شبکه به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

این موضوع را می‌توان از تعداد تراکنش‌های شبکه سولانا نیز متوجه شد. بر اساس داده‌هایی که در وب‌سایت سولانا ارائه شده، تعداد کل تراکنش‌های این شبکه اخیرا از ۲۴ میلیارد فراتر رفت.

علاوه بر این، ارزش کل دارایی‎های قفل‌شده در سولانا نیز با عبور از مرز ۱٫۹ میلیارد دلار، رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

Solana-enters-top-10
ارزش کل داراییهای قفل‌شده در پروتکل دیفای سولانا.

از سوی دیگر، شبکه بلاکچینی سولانا اخیرا میزبان پروژه‌های NFT متعددی بوده است. به این ترتیب، سولانا توانسته از رشد چشمگیر بخش توکن‌های غیر قابل تعویض نیز بهره‌مند شده و رشد چشمگیری را در فعالیت کاربران در شبکه خود تجربه کند.

ارز دیجیتال SOL به جمع ۱۰ رمزارز برتر بازار پیوست!

همان‌طور که انتظار می‌رود، افزایش فعالیت‌ها در سولانا و سایر پیشرفت‌های این شبکه، بر قیمت ارز دیجیتال بومی شبکه سولانا، یعنی SOL نیز تأثیر گذاشته است.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت ارز دیجیتال SOL در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳٫۷ درصد و طی هفت روز گذشته، بیش از ۸۲ درصد رشد داشته است. قیمت این ارز دیجیتال در مقایسه با ابتدای سال جاری میلادی، بیش از ۳،۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

Solana-enters-top-10
نمودار کندل ۴ ساعته قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL).

به دنبال این رشد قیمتی، ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز به حدود ۲۰٫۶۴۰ میلیارد دلار افزایش یافته است. به این ترتیب، سولانا با پشت سر گذاشتن یونی سواپ (UNI)، در حال حاضر در جایگاه دهم فهرست ارزهای دیجیتال برتر بازار قرار دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا