اخبار کلاهبرداریبرگزیده ها

مجرمان سایبری را معرفی کنید، رمزارز پاداش بگیرید!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

وزارت امور خارجه آمریکا می‌خواهد با ارائه پاداش ۱۰ میلیون دلاری که به صورت رمزارز پرداخت می‌شود، مجرمان سایبری را شناسایی کند.

وزارت امور خارجه آمریکا (DOS) با ابتکار جدیدی در تلاش است تا جرایم سایبری در این کشور را متوقف کند. در نتیجه، تا ۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به هر کسی که بتواند اطلاعاتی را برای شناسایی هکرها ارائه دهد، پاداش می‌دهد.

هفته گذشته، هکرها و متخصصان امنیت سایبری در کنفرانس سایبری مشهور Black Hat Briefings شرکت کردند. وزارت امور خارجه این برنامه را از طریق یک کد QR که روی بروشورها و تی‌شرت‌‌ها چاپ شده بود، تبلیغ کرد تا شرکت‌کنندگان بتوانند آن را اسکن کنند و  به صفحه مربوط به اطلاعات پاداش RFJ بروند.

شرکت‌کنندگان می‌توانند از طریق TOR، یک مرورگر که امکان جستجو و ارتباط ناشناس را فراهم می‌کند، به شبکه RFJ دسترسی داشته باشند. افسران وزارت امور خارجه آمریکا معتقدند که دارک وب و استفاده از فناوری‌‌های مدرن، اشاره به ارزهای دیجیتال و بلاکچین، ابزار مناسبی برای آنها است.

یک مقام وزارت خارجه در مصاحبه با CNN گفت:

امکان ناشناس ماندن و سطح اولیه امنیت در دارک وب، احتمالاً برای این گروه از افراد مناسب‌تر است.
بنابراین فکر می‌کنم برای پیدا کردن افرادی که در دارک وب هستند و دستیابی به آنها باید از فناوری که در آن راحت‌تر هستند، استفاده کرد. نام این بازی پاداشی برای عدالت است.

تقویت امنیت سایبری آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا یک ماه پیش بی سر و صدا پس از تصمیم دولت بایدن اعلام کرد که زمان تقویت امنیت سایبری کشور فرا رسیده است.

دولت آمریکا مقامات روسیه و چین را متهم کرده است که از هکرهایی برای نقض چندین سازمان و ادارات فدرال آمریکا استفاده کرده‌اند. تفاوت در حال حاضر نسبت به چهار دهه گذشته RFJ این است که مخبران می‌توانند انتخاب کنند که پرداخت آن‌‌ها با ارز دیجیتال باشد.

افسران وزارت امور خارجه آمریکا فاش نکردند که دولت چه موارد دیگری برای استفاده از ارزهای دیجیتال دارد. با این حال، آنها به صراحت اعلام کردند که دولت بایدن همچنان به دلایل امنیت سایبری تمایل به ردیابی تراکنش‌‌های رمزارزی دارد.

دولت بایدن تمایل دارد با حمایت از اصلاحیه وارنر، مقررات سختگیرانه‌تری را در مورد رمزارز‌‌ها وضع کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا