اخباراخبار ارز دیجیتال

وزارت خارجه آمریکا به هکرهای کلاه سفید حداکثر ۱۰ میلیون دلار رمزارز پاداش می دهد

پلتفرم جدید “پاداش برای عدالت” وزارت امور خارجه ایالات متحده به اطلاع دهندگان اجازه می دهد تا نکات و اطلاعات مربوط به این هکرها را به صورت ناشناس گزارش کنند و دارایی دیجیتال پاداش بگیرند.

این پلتفرم در رویداد Black Hat USA-که از ۳۱ جولای(۹مرداد) تا ۵ آگوست(۱۴ مرداد) در لاس وگاس اجرا شد-تبلیغ شد و کاربران می توانند از طریق یک شبکه Wi-Fi بدون امنیت به نام #Rewardsnotransoms اطلاعات را ارائه دهند. به گفته CNN ، شبکه باز عمداً برای تشویق شرکت کنندگان به ورود و دسترسی به وب سایت RFJ ایجاد شد.

۱۰ میلیون دلار پاداش در ازای اطلاعات مربوط به مظنونان تروریستی مختلف ، افراط گرایان و هکرهای تحت حمایت دولت ارائه می شود. اطلاع دهندگان انتخاب می کنند که آیا مایل به دریافت غرامت در قالب دارایی های رمزنگاری شده هستند یا خیر.

مطلعین اطلاعات حساس را از طریق یک پورتال امن در دارک وب ، لایه ای از اینترنت که شرکت های تجاری و موتورهای جستجو به طور عمومی به آن دسترسی ندارد ، ارائه می دهند.

ویلیام ایوانینا ، مدیر سابق مرکز ملی اطلاعات و ضداطلاعات و امنیت ایالات متحده ، این ابتکار را عمومی ترین اقدام دولت ایالات متحده در زمینه دارایی های رمزنگاری توصیف کرد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا