اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

Afroblock می گوید: سدی دیجیتال غنا باید ازرمزارزها تقلید کند

آخرین طرح ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از طرف بانک غنا (BoG) با شک و تردید روبرو شد زیرا Afroblocks ، یک انجمن مستقل داخلی ، عدم شفافیت در مورد اهداف بانک مرکزی را حدس می زند.
Afroblocks ( انجمن سابق بلاکچین غنا) به BoG هشدار داده است که هنگام برنامه ریزی و توسعه ارز دیجیتال خود ، از “تفکر مالی سنتی قدیمی” دور شود.
عمر مزدوب(Omar Majdoub) ، بنیانگذار Afroblocks ، گفت که موفقیت CBDC در غنا در توانایی آن در تقلید از رمزارز امروزی ، یعنی بدون مرز و غیر متمرکز بودن است.

BoG با یک شرکت چاپ اوراق بهادار آلمانی Giesecke+Devrient (G+D) برای پروژه CBDC همکاری کرده است ، که بر اساس الزامات منحصر به فرد غنا و شهروندان آن راه حلی ارائه می دهد. این همکاری باعث می شود G+D از راه حل اختصاصی CBDC خود Filia برای صدور نسخه دیجیتال cedi غنا استفاده کند که توسط بانک های محلی ، مشاغل و شهروندان آزمایش می شود.
علیرغم مشارکت G+D در CBDC آزمایشی غنا ، عمر مجدوب ، بنیانگذار Afroblocks ، به عدم تمایل BOG برای بحث آشکار در مورد تحولات با سازمان های داخلی با تجربه و تخصص مشابه اشاره کرد.مجدوب همچنین موضع غنا در مورد دارایی های رمزارزی را زیر سوال برد زیرا این کشور در حال حاضر وضوح نظارتی مربوط به رمزارزها را ارائه نمی دهد.
مجدوب با تمرکز بر موفقیت e-cedi که به زودی راه اندازی می شود ، از بانک مرکزی خواست برنامه های CBDC و “مقاصد مربوط به رمزارزها” خود را در دسترس عموم قرار دهد.

دکتر ماهامودو باوومیا (Mahamudu Bawumia)، معاون رئیس جمهور غنا ، با حمایت از حرکت بانک مرکزی در زمینه آزمایش CBDC در منطقه ، گفت که یک سیستم “پرداخت مرکزی واحد” می تواند تجارت بین کشورهای آفریقایی را افزایش دهد.
در پنجمین کنفرانس تجارت و مالی بین المللی غنا ، باوومیا گفت که سیستم پرداخت های دیجیتالی می تواند روند پرهزینه و زمانبر جابجایی کالا را از طریق مرزهای آفریقا اصلاح کند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:cointelegraph

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا