اخبار اتریومبرگزیده ها

بزرگ‌ترین نهنگ اتریوم را می‌شناسید؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در حال حاضر، قرارداد استیکینگ اتریوم ۲.۰ بزرگترین آدرس هودلر ارز دیجیتال اتریوم (ETH) است.

به گزارش پلتفرم تحلیل بلاکچین نانسن (Nansen)، قرارداد استیکینگ اتریوم ۲.۰ با پیشی گرفتن از رپد اتریوم (wETH)، به بزرگترین هودلر ETH تبدیل شده است. بر خلاف اتریوم، رپد اتریوم مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که آن را به نماینده مناسبی برای اتریوم در میان پروتکل‎های دیفای تبدیل می‌کند.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم نانسن، قرارداد سپرده‌گذاری بیکن چین (Beacon Chain) دارای ۶٫۷۳ میلیون واحد ETH، به ارزش تقریبی ۲۱٫۵ میلیارد دلار است. پس از آن، قرارداد رپد اتریوم دارای ۶٫۶۹ میلیون واحد ETH به ارزش ۲۱٫۴ میلیارد دلار بوده و بایننس ۲٫۲۹ میلیون واحد ETH به ارزش ۷٫۳ میلیارد دلار را در اختیار دارد.

eth2-staking-contract-largest-eth-hodler

از سوی دیگر، به گزارش وبسایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، تعداد اتریوم‌های قفل‌شده در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ در حال حاضر ۵٫۷ درصد از کل ETHهای در گردش را شامل می‌شود. هچنین، به گزارش پلتفرم Beaconcha.in، در حال حاضر ۲۱۰ هزار اعتبارسنج برای شبکه اتریوم ۲.۰ وجود دارد.

در حال حاضر، این ETHها بر روی قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ قفل شده‌اند و نمی‌توان آنها را تا زمان ادغام کامل شبکه اصلی فعلی اتریوم با اتریوم ۲.۰ برداشت کرد. انتظار می‌رود ادغام این دو شبکه در نیمه اول سال ۲۰۲۲ میلادی انجام شود.

به گزارش استیکینگ ریواردز (Staking Rewards)، اتریوم ۲.۰ در حال حاضر سومین شبکه بزرگ مبتنی بر اثبات سهام (PoS) از لحاظ میزان دارایی سرمایه‌گذاری شده است و پس از کاردانو (۴۹ میلیارد دلار دارایی سرمایه‌‌گذاری شده) و سولانا (۲۷٫۵ میلیارد دلار دارایی سرمایه‌‌گذاری شده) قرار دارد.

شبکه اتریوم پس از به‌روزرسانی لندن

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شد، هارد فورک لندن اتریوم در تاریخ ۵ آگوست با موفقیت اجرا شد.

این به‌‌‌روزرسانی شامل طرح بهبود پیشنهادی اتریوم ۱۵۵۹ بود که بر اساس آن، کارمزد پایه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم به جای پرداخت به ماینرها، سوزانده می‌شود.

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط وبسایت Etherchain.org، از زمان اجرای هارد فورک لندن تاکنون، در مجموع ۵۹،۶۳۰ واحد ETH به ارزش تقریبی ۱۸۰ میلیون دلار سوزانده شده است.

با توجه به نرخ توکن‌سوزی فعلی که حدود ۳٫۲۸ واحد ETH است، در صورت ثابت ماندن فعالیت شبکه، پیش‌بینی می‌شود که هر ماه بیش از ۱۴۰ هزار واحد اتریوم سوزانده شود.

علاوه بر این، به گفته ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق و بنیانگذار اتریوم، ظرفیت درون زنجیره‌ای اتریوم نیز پس از اجرای هارد فورک لندن ۹ درصد افزایش یافته است. بوترین در توییت اخیر خود می‌گوید:

به نظر می‌رسد سه عامل به‌ طور مساوی در این افزایش ظرفیت نقش داشته‌اند: ۱- تأخیر در اجرای عصر یخبندان (بمب سختی)، ۲- بلاک‌هایی که قبل از هارد فورک لندن پر نشده بودند و ۳- آثار ریاضی فرمول طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹.

با این حال، مشکل کارمزد بالای شبکه اتریوم همچنان پابرجاست و به نظر می‌رسد نوسانات آن تا زمان انتقال نهایی شبکه به الگوریتم اجماع اثبات سهام از بین نرود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا