اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه ۲۷ مرداد

اتریوم نتوانست بالاتر از حمایت ۳۱۲۰ دلاری باقی بماند و مانند بیت کوین روند ریزش قیمت خود را ادامه داد. قیمت اتر (ETH) منطقه حمایتی ۳۰۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ را شکست تا بیشتر به منطقه نزولی وارد شود.

در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز زیر یک مثلث جمع شونده اصلی با حمایتی نزدیک به ۳۱۵۰ دلار، شکست قیمت دیده می شود. روند افت قیمت این جفت ارز تا زیر سطح ۳۰۰۰ دلار ادامه یافت و حتی با قیمتی پایین تر از ۲۹۵۰ دلار معامله شد. در حال حاضر اتر کمی بالاتر از ۳۰۰۰ دلار در حال ترید شدن است. در روند صعودی، مقاومت اولیه نزدیک به سطح ۳۰۷۵ دلار در مسیر حرکت این ارز قرار می گیرد.

نمودار اتریوم 4 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ چهارشنبه 27 مرداد

اولین مقاومت اصلی در حال حاضر در نزدیکی سطح ۳۱۲۰ دلار (منطقه شکست اخیر) شکل می گیرد که در نزدیکی سطح اصلاحی ۵۰% فیبوناچی حاصل از روند کاهشی اخیر سقف نوسانی ۳۲۸۲ دلار به کف قیمت ۲۹۵۰ دلار واقع است. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح مقاومت ۳۱۰۰ و ۳۱۲۰ دلار می تواند افزایش جدیدی را در پی داشته باشد. مقاومت اصلی بعدی ممکن است نزدیک به سطح ۳۲۰۰ دلار باشد که در صورت عبور از آن، احتمالاً  قیمت مجدداً تراز ۳۳۳۰ دلار را خواهد دید.

اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح مقاومت ۳۱۰۰ و ۳۱۲۰ دلار به حرکت خود ادامه دهد، احتمالاً با تداوم این روند نزولی روبرو می شود. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۳۰۰۰ دلار به کمک آن خواهد آمد.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۹۵۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی قیمت زیر محدوده حمایتی ۲۹۵۰ دلار می تواند در کوتاه مدت کاهش چشمگیر قیمت را به دنبال داشته باشد. حمایت اصلی بعدی احتمالاً در تراز ۲۸۷۵ دلار شکل می گیرد و در صورت شکست این حمایت، اتر به سمت منطقه حمایتی ۲۶۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD زیر سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۳۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۳۱۲۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا