اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیلتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال طلا؛ چهارشنبه ۲۷ مرداد

طلا روز چهارشنبه در بازار معاملات آسیا افزایش یافت. از آنجا که افزایش نگرانی ها در مورد شیوع سویه های جدید کرونا میزان ریسک پذیری سرمایه گذاران را کاهش داده است، بیش از پیش به سمت فلز زرد، این پناهگاه امن روی آورده اند.

معاملات آتی طلا نیز تا ساعت ۴:۳۰ صبح به وقت گرینویچ، ۰.۱۹٪ افزایش یافته و به ۱۷۹۱.۱۵ دلار رسید.

با نزدیک شدن به زمان انتشار صورتجلسه ماه جولای (تیر و مرداد) فدرال رزرو، طلا شاهد افزایش مجدد فشار خرید است و گاوها به دنبال بازپس گیری مارک قیمت ۱۸۰۰ دلار هستند. تحلیلگر FXStreet معتقد است قیمت فلز زرد قرار است به سمت بالا شکسته شود.

در پی تغییراتی که در احساسات ریسک پذیری بازار حاصل شد و به افزایش قیمت طلا دامن زد، شاخص دلار کاهش پیدا می کند. اگر ریسک گریزی در جلسات آینده به بازار بازگردد، دلار می تواند دوباره افزایش یافته و پتانسیل صعودی طلا را خنثی کند.

به نظر می رسد مقاومت افقی موجود در میانگین متحرک ساده ۲۰۰ در تراز قیمت ۱۷۹۶ دلار مهمترین چالش پیش روی گاوهای طلا باشد، در حالی که حرکت نزولی آن با ۱۰۰-SMA افقی در تراز ۱۷۸۶ دلار محدود می شود. گزارش جلسه فدرال رزرو می تواند در هر دو جهت شکست ایجاد کند. با این حال، با افزایش شاخص مقاومت نسبی (RSI) بالاتر از خط میانی، میزان ریسک همچنان در مسیر شکست صعودی قرار دارد.

میانگین متحرک روزانه ۲۰۰ (DMA) در تراز قیمت ۱۸۱۳ دلار می تواند هدف بعدی خریداران باشد. بنابراین، بسته شدن قیمت چهار ساعته بالاتر از ۲۰۰-SMA می تواند لمس مجدد مارک ۱۸۰۰ دلار را در پی داشته باشد.

هرگونه افت قیمت زیر ۱۰۰-SMA می تواند رسیدن به حمایت موجود در ۲۱-SMA صعودی در تراز ۱۷۸۰ دلار را نشان دهد که درصورت عبور از آن، آخرین خط دفاعی در ۱۰۰-SMA با شیب نزولی در تراز ۱۷۵۹ دلار شکل می گیرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا