اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار کاردانو

توسعه دهنده کاردانو مفهوم استیبل کوین Djed را منتشر کرد

طبق جدیدترین مقاله آکادمیک منتشر شده توسط توسعه دهنده کاردانو (IOG)، اولین اجراهای آزمایشی استیبل کوین Djed در حال حاضر در شش محیط اصلی testnet مستقر شده است.

Djed مهمترین تنگناهایی را که سکه های ثابت با آن روبرو هستند، برطرف می کند

با توجه به پست وبلاگی که در وب سایت رسمی Input Output منتشر شده است، IOG ،Emurgo و Ergo برای ایجاد یک پروتکل استیبل کوین الگوریتمی به نام Djed متحد شده اند.

تثبیت قیمت آن توسط معماری قراردادهای هوشمند تضمین می شود، به همین دلیل می توان آن را به طور یکپارچه در انواع پروتکل های مالی غیر متمرکز (DeFi) ادغام کرد.

برخلاف دیگر رمزارزهای ثابت پایدار، Djed به عنوان یک بانک مستقل عمل می کند. طراحی قرارداد هوشمند آن، ثبات ذخایر “سکه پایه” و روند ضرب و سوزاندن استیبل کوین و ذخیره ارزش سکه را تضمین می کند.

در جریان انتشارات اولیه، Djed به دلار آمریکا متصل می شود، اما می تواند با انواع ارزهای فیات کار کند. دارندگان این رمزارز، که وظیفه تضمین نقدینگی پایدار استیبل کوین را با جریانهای ورودی خود بر عهده دارند، از توکنومیک Djed سود می برند.

کاردانو به انتشار Djed نزدیک تر می شود

توسعه دهنده کاردانو Djed را به عنوان اولین استیبل کوین “تأیید شده رسمی” معرفی می کند. تمام ویژگی های آن با قضایای ریاضی ثابت می شود: محدودیت های نوسان قیمت، استحکام ارزش، حفاظت از ذخایر و غیره.

توسعه دهندگان دو نسخه از Djed را پیشنهاد کردند (مینیمال Djed – سکه ای که مانند پروتکل MVP عمل می کند – و Djed قابل تمدید). اولین اجرای شبکه اصلی Djed به عنوان SigmaUSD در بلاک چین Ergo معرفی شد. سپس، ابزارهای مشابهی در آزمایشگاه بلاکچین بایننس، فوآلانچ فوجی، پالیگان بمبئی، اتریوم کووان، اتریوم رینکبای و تست نت RSK’s به کار گرفته شد.

با نزدیک شدن کاردانو به انتشار قرارداد هوشمند خود، اجرای مینیمال Djed در پلوتوس کاردانو به پایان رسیده است.

 

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:U.today

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا