اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

استرالیا و سنگاپور پروژه آزمایشی تأیید دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را به پایان رساندند

نیروی مرزی استرالیا (ABF)، مرجع توسعه رسانه های اطلاعاتی سنگاپور (IMDA) و گمرک سنگاپور، به همراه سایر نمایندگی های صنعتی، یک پروژه آزمایشی بلاک چین را که وضعیت سیستم های تأیید دیجیتال کشورها در صدور و تأیید اسناد تجاری را تجزیه و تحلیل می کند، به پایان رسانده اند.

این مشارکت بخشی از توافقنامه اقتصاد دیجیتال استرالیا و سنگاپور بود. ابتکاری که برای افزایش کارآیی تجارت بین دو کشور و همچنین به حداقل رساندن اصطکاک اقتصادی در پرداخت های فرامرزی طراحی شده بود.

قابلیت همکاری دو سیستم تأیید دیجیتال – مرجع بین دولتی ABF و مرجع IMDA TradeTrust – برای درک امکان ایجاد “اسناد تجاری دیجیتالی با صداقت بالا که می توانند فوراً احراز هویت شوند، منشاء داشته باشند و به صورت دیجیتالی پردازش شوند” ایجاد شده است.

با توجه به بیانیه رسمی، “کدهای QR تعبیه شده با مدارک منحصر به فرد، در گواهی های دیجیتالی مبدأ (COO) قرار می گیرند و امکان بررسی فوری سند و صحت سند هنگام اسکن یا خواندن ماشینی را فراهم می کند.”

سازمان های برجسته این صنعت، از جمله اتاق بازرگانی و صنعت استرالیا و همچنین موسسات مالی مانند ANZ Bank ،DBS و Standard Chartered که در این آزمایش نقش داشتند، مزایای این مشارکت را افزایش بهره وری از نظر هزینه و زمان در استفاده از COO های قابل تأیید بیان کردند. 

هنگامی که ایجاد این برنامه آزمایشی در نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ۹۹) اعلام شد، امید می رفت که دیجیتالی شدن COO ها، گام بلندی برای دور شدن از وابستگی به اسناد و مدارک مبتنی بر کاغذ باشد، رسانه ای که نه تنها به محیط زیست آسیب می رساند بلکه زنجیره تامین را نیز کند می کند، زیرا مشاغل اغلب تأیید آنها را به تأخیر می اندازند.

در مورد این آزمایشات امیدوارکننده، مایکل اوترام (Michael Outram)، کمیسر ABF خاطرنشان کرد:

“تأیید دیجیتال و اسناد قابل تأیید باعث قطع وابستگی به مدارک کاغذی مورد نیاز مقامات می شوند.” 

هیمانشو ماگو (Himanshu Maggo) از بانک Standard Chartered گفت: “احراز هویت فوری COO های دیجیتال گامی معنادار در جهت ایجاد یک اکوسیستم تجاری مورد اعتماد است که در آن تأیید منشأ کالاها با کارایی زیادی انجام می شود.”

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا