اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیلتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال طلا؛ پنج شنبه ۲۸ مرداد

صبح روز پنجشنبه قیمت طلا در آسیا کاهش یافت. از سوی دیگر، پس از آنکه در آخرین صورتجلسه فدرال رزرو آمریکا اشاره شده که این بانک می تواند تا پایان سال ۲۰۲۱، کاهش خرید دارایی ها را آغاز کند، شاخص دلار تقویت شد.

معاملات آتی طلا نیز امروز ۰.۲۵ درصد کاهش یافت و به ۱۷۸۰ دلار رسید، که بیشترین درصد افت یک روزه از ۹ آگوست (۱۸ مرداد) را نشان می دهد.

در صورتجلسه نشست فدرال رزرو در ماه جولای (تیر و مرداد) که روز چهارشنبه منتشر شد، آمده است به شرطی که بهبود اقتصادی همچنان در حد انتظار باشد، مقامات آغاز روند کاهش خرید دارایی ها در سال ۲۰۲۱ را محتمل می دانند.

با نگاهی به تصویر تکنیکال طلا، می بینیم که قیمت پس از ناکامی در عبور از مقاومت کوتاه مدت بحرانی در میانگین متحرک روزانه ۲۱ (۱۷۸۸ دلار) به سمت پایین حرکت کرد. خرس ها اکنون به دنبال پایین کشاندن قیمت تا پایین ترین سطح ثبت شده روز چهارشنبه یعنی ۱۷۷۷ دلار هستند تا پس از آن رسیدن به پایین ترین قیمت ۱۶ آگوست (۲۵ مرداد) یعنی ۱۷۷۰ دلار را هدف قرار بدهند.

نمودار طلا 6 - تحلیل تکنیکال طلا؛ پنج شنبه 28 مرداد

در صورت ریزش بیشتر قیمت، حمایت روانی ۱۷۵۰ دلاری می تواند در صورت تأکید روند نزولی، به کمک فلز زرد بیاید.

شاخص مقاومت نسبی ۱۴ روزه (RSI) مسیر خود را تغییر داده و دوباره وارد قلمرو نزولی شده است و از این حرکت نزولی احتمالی حمایت می کند. از سوی دیگر، در روند صعودی، بسته شدن قیمت روزانه بالای ۲۱-DMA برای احیای مومنتوم حرکت اصلاحی طلا بسیار مهم است.

پس از آن، گاوها به نبرد میانگین متحرک نزولی روزانه ۵۰ (۵۰ DMA) در تراز قیمت ۱۷۹۵ دلار خواهند رفت. با این حال، تنها شکست قاطع قیمت بالاتر از مرز ۱۸۰۰ دلار می تواند این جهت گیری نزولی کوتاه مدت را نفی کند.

در واقع مقاومت اصلی که گاوهای طلا باید بر آن غلبه کنند، در خط مقاومت ۱۰۰-DMA  در تراز ۱۸۰۸دلار واقع است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا