اخبار ارز دیجیتالاخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاسهام بین المللیشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدکوضعیت کرونا

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ پنج شنبه،۲۸ مرداد

 پس از انتشار صورتجلسه نشست اخیر فدرال رزرو مبتنی بر کاهش خرید اوراق قرضه بانک در طی سال جاری ، بازار های مالی در سراسر جهان  به دنبال ادامه افت سهام ایالات متحده، سقوط کردند. سرمایه گذاران امروز در انتظار انتشار داده های مدعیان بیکاری هستند تا شواهد بیشتری از پیشرفت نرخ اشتغال نسبت به اهداف مشخص شده فدرال رزرو بیابند. دو غول گروه خودروسازی جهان از اختلالاتی در رابطه با کمبود تراشه ایجاد شده است ، می گویند. یک مطالعه جدید ، از نظر علمی تزریق سریع واکسن را تایید کرد. در چین ، بزرگترین کمپانی سرمایه گذاری کشور به موجب طرح نجات مالی از سوی دولت از یک قدمی ورشکستگی برگشت.

 

آنچه که باید امروز پنج شنبه در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

 

۱. سقوط بازارهای جهانی پس انتشار صورتجلسه فدرال رزرو

بازارهای سهام در سراسر جهان به همراه کالاهای صنعتی سقوط کردند. با توجه به اینکه احتمال سریع شروع کاهش خرید دارایی ها توسط فدرال رزرو مطرح شده است ، خطر کاهش قیمت ها در سراسر جهان ایجاد شده است.

شاخص دلار که همیشه سبدی از شش ارز توسعه یافته بازار را تحت تاثیر قرار می دهد ، به بالاترین سطح خود از نوامبر(آبان ۱۳۹۹) رسید ، در حالی که قیمت نفت خام به کف قیمتی ماه مه خود کاهش یافت. بزرگ ترین افت قیمت در بازار به سنگ آهن تعلق می گیرد که در سنگاپور ۱۲ درصد کاهش یافت.

بازارهای سهام ایالات متحده امروز پایین تر باز می شوند و ضررهای روز چهارشنبه رو به افزایش خواهد بود. تا ساعت ۶:۱۵ صبح به وقت ET (10:15 گرینویچ) ، قراردادهای آتی داوجونز S&P 500 نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰.۶ درصد ، ۰.۵ درصد و ۰.۴ درصد کاهش یافتند.

 

۲.انتشار داده های اقتصادی مدعیان بیکاری ایالات متحده

بازار های مالی با انتشار میزان مدعیان بیکاری ایالات متحده در ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت ET ، بیشتر متاثر می شود. انتظار می رود میزان مدعیان اولیه از ۳۷۵,۰۰۰ در هفته گذشته به ۳۶۳,۰۰۰ که پایین ترین سطح پس از پاندمی است ، برسد.

این آمار و ارقام به روزترین اطلاعات از بازار کار خواهند بود که در ماه های اخیر عامل اصلی نگرانیها در فدرال رزرو بوده اند.

صورتجلسه نشست اخیر فدرال رزرو ، که در ساعات پایانی روز چهارشنبه منتشر شد ،حاکی از آن بود که اکثر سیاست گذاران معتقد هستند که پیشرفت کافی در زمینه بازیابی اشتغال انجام شده است و شروع کاهش نرخ خرید اوراق قرضه در سال جاری امکان پذیر است.

 

۳. مطالعه ای از دیگاه برنامه سریع واکسیناسیون حمایت می کند

بر اساس یک مطالعه جدید در بریتانیا ، اثربخشی واکسن کووید -۱۹ برای جلوگیری از ابتلا سریعتر از آنچه تصور می شد ، کاهش می یابد. این امر باعث حمایت علمی برنامه های سریع واکسیناسیون از سوی دولتهای ایالات متحده و بریتانیا شد.

این مطالعه علمی توسط دانشگاه آکسفورد راهبری شده است و حاکی از آن است که اثر بخشی واکسن فایزر–بیون تک در چهار ماه پس از تزریق دوز دوم به نصف کاهش می یابد. همچنین اثر بخشی واکسن آسترازنکا (NASDAQ: AZN) با سرعت کمتری نسبت به واکسن فایزر به مرور زمان کاهش می یابد.

سازمان بهداشت جهانی همچنان با برنامه های واکسیناسیون کند مخالفت می کند و اعلام کرده است که اجرای برنامه های واکسیناسیون در مناطقی از جهان که میزان واکسیناسیون اولیه هنوز کم است ، واجب تر است.

 

۴. غول های خودروسازی با اختلال کمبود تراشه مواجه هستند

تاثیرات شیوع موج اخیر پاندمی به مرور زمان آشکار می شود . گزارشات حاکی از آن است که کمپانی تویوتا در ماه سپتامبر مجبور به کاهش ۴۰ درصدی میزان تولید خود به زیر سطح برنامه ریزی شده خود خواهد شد.تویوتا فعالیت گسترده ای را در تایلند دارد ، جایی که شیوع ویروس در دو ماه گذشته بسیار بالا بوده است و بسیاری از کارخانه ها مجبور تعلیق فرایند تولید خود شده اند.

علاوه بر آن ، بر اساس گزارشی از Nikkei ، بزرگترین گروه خودروسازی جهان همچنین با مشکل کمبود تراشه مواجه است که بیشتر با این مشکل در طی نیم سال اول سال آشنا بوده ایم اما تا حد زیادی در نیمه دوم سال نیز مشکل دسترسی تراشه قابل توجه به نظر میرسد.

در همین حال ، در اروپا ، کمپانی فولکس واگن (DE: VOWG_p) عنوان کرد که انتظار دارد موجودی تراشه در چند ماه آینده ناپایدار حفظ شود. سهام تویوتا در معاملات بازار محلی بالغ بر ۴ درصد افت کرد ، در حالی که سهام شرکت VW نیز  به میزان ۱.۹ درصد کاهش یافت.

 

۵. طرح نجات مالی دولت چین برای غول خدمات مالی چاینا هوارانگ

چاینا هوارانگ (Huarong) ، بزرگترین کمپانی سرمایه گذاری چینی که از بدهی های عظیمی رنج میبرد ،روز پنجشنبه اعلام کرد که طرح نجات مالی از سوی چندین موسسه دولتی از جمله CITIC و China Life را می پذیرد.

تزریق چنین سرمایه ای منجر می شود تا این شرکت بزرگ از خطر ورشکستگی نجات یابد و به دنبال آن ، نگرانی ها از چند شرکت بزرگ خصوصا بخش املاک که در چنین وضیعتی هستند، کاهش یابد.

بنیانگذار هوارانگ در ماه آوریل (فروردین) به جرم جرائم  مالی اعدام شد.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا