اخباراخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتالمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه ۲۹ مرداد

قیمت اتریوم بالاتر از محدوده حمایتی ۲۹۵۰ دلاری با تقاضای خوبی روبرو شد. در مورد بیت کوین، در نزدیکی سطح ۴۴۰۰۰ دلار با همین وضعیت مواجه بودیم. قیمت اتر (ETH) توانست بالاتر از تراز ۲۹۵۰ دلار مبنای حمایتی قدرتمندی تشکیل داده و روند افزایشی جدیدی را آغاز کند.

قیمت به وضوح بالاتر از سطح مقاومت ۳۰۰۰ دلار و ۳۰۵۰ دلار شکسته شد. قیمت از سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی روند کاهشی سقف نوسانی ۳۳۳۵ دلار به کف قیمت ۲۹۵۰ دلار عبور کرد و بالاتر از سطح ۳۱۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۱۵۰ دلار شکست قیمت دیده شد. این جفت ارز در حال حاضر با قیمتی بالاتر از مقاومت ۳۲۰۰ دلار معامله می شود.

نمودار اتریوم 5 - تحلیل تکنیکال اتریوم؛ جمعه 29 مرداد

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳۲۴۵ دلار است که به سطح اصلاحی ۷۶.۴٪ فیبوناچی حاصل از حرکت نزولی ۳۳۳۵ دلار به ۲۹۵۰ دلار نزدیک می باشد. در حال حاضر اولین مقاومت اصلی در نزدیکی سطح ۳۲۶۰ دلار شکل می گیرد. شکست قیمت بالاتر از منطقه ۳۲۶۰ دلاری می تواند آن را به سمت مقاومت ۳۳۳۰ دلار سوق دهد. هرگونه افزایش بیشتر احتمالاً با حرکت به سمت تراز ۳۵۰۰ دلار همراه خواهد بود.

اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطوح مقاومت ۳۲۴۵ دلار و ۳۲۶۰ دلار به حرکت خود ادامه دهد، احتمالاً با یک اصلاح نزولی جدید روبرو می شود. در این روند نزولی اولین حمایت نزدیک به سطح ۳۱۶۵ دلار به کمک اتر خواهد آمد.

حمایت اصلی در حال حاضر در نزدیکی منطقه ۳۱۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکل می گیرد. شکست نزولی قیمت در محدوده حمایتی ۳۱۵۰ دلار می تواند باعث افت بیشتر آن شود. در این حالت، حمایت اصلی در حدود تراز ۳۱۲۰ دلار شکل می گیرد. پایین تر از این حمایت، خرس ها می توانند در کوتاه مدت لمس دوباره ۳۰۰۰ دلار را در دستور کار قرار دهند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD بالای سطح ۶۰ است.

حمایت اصلی: ۳۱۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۳۳۳۰ دلار

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: newsbtc

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا