اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیلتحلیل طلا و نفتمطالب ویژه

تحلیل تکنیکال طلا؛ جمعه ۲۹ مرداد

صبح روز جمعه قیمت طلا در بازار آسیا کمی بالاتر رفت ولی شاخص قوی تر دلار، بخشی از درخشش اخیر فلز زرد را از آن خود کرد.

قیمت طلا در معاملات آتی نیز ۰.۱۶ درصد افزایش یافت و به ۱۷۸۶.۹۰ دلار رسید. قیمت اسپات طلا نیز ثابت ماند. شاخص دلار که ارزش دلار را در برابر سبدی از ارزهای دیگر دنبال می کند، طی هفته گذشته صعود کرده و صبح امروز در آسیا ثابت ماند و تنها با ۰.۰۲ درصد کاهش به ۹۳.۵۵ رسید.

عدم قطعیت گسترده ناشی از افزایش موارد ابتلای به کووید-۱۹ در سطح جهان و گسترش بی وقفه سویه دلتا قاعدتاً باید به نفع طلا عمل کند که معمولاً در دوره های تردید و عدم قطعیت حاکم بر بازار تمایل به افزایش دارد، اما آمار و ارقام اقتصادی نسبتاً مثبت گزارش شده خارج از ایالات متحده دلار را تقویت کرده است.

از منظر تکنیکال، طلا (XAU/USD) همزمان با گرایش نزولی اندیکاتور MACD، یک الگوی پرچم صعودی را در نمودار چهار ساعته به نمایش گذاشته است.

نمودار طلا 7 - تحلیل تکنیکال طلا؛ جمعه 29 مرداد

اگرچه افزایش شانس بهبود بیشتر قیمت و تائید تشکیل این پرچم صعودی با عبور از تراز ۱۷۹۰ دلار، برای فراخواندن خریداران طلا کافی نخواهد بود. این دلیل می تواند به وجود ۲۰۰-SMA در حدود تراز ۱۷۹۵ دلار و آستانه ۱۸۰۰ دلار مرتبط باشد.

اگر خریداران طلا کنترل خود را بالاتر از ۱۸۰۰ دلار همچنان بر بازار حفظ کنند، مقاومت افقی یک ماهه نزدیک به تراز ۱۸۳۵ دلار به نمودار باز می گردد. در همین حال، شکست نزولی حمایت پرچم مذکور، در حدود تراز ۱۷۷۳ دلار به سرعت می تواند قیمت را به ۱۷۵۰ دلار و سطح حمایتی ۱۷۲۷ دلار برساند.

در صورتی که این فلز گرانبها به زیر ۱۷۰۰ دلار برسد، کمترین سطح قیمت ماهانه و پایین ترین سطح قیمت ماه مارس (اسفند و فروردین)، در حدود تراز ۱۶۷۶ دلار، در کانون توجه قرار خواهد گرفت.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا