اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

ETF های بلک راک ۳۸۴ میلیون دلار سهام در شرکت های استخراج بیت کوین دارند

پرونده های ارائه شده توسط مدیر سرمایه گذاری چند ملیتی ۹ تریلیون دلاری بلک راک(BlackRock) نشان می دهد که این شرکت، سرمایه گذاری های قابل توجهی در دو شرکت پیشرو در استخراج بیت کوین معامله کرده است.
پرونده ای که در ۳۰ ژوئن(۹ تیر) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شد و توسط Forbes کشف شد ، نشان می دهد که BlackRock دارای ۶.۷۱ درصد سهام در Marathon Digital Holdings (MARA) و ۶.۶۱ درصد سهام از ریوت بلاکچین (RIOT) است.
در مجموع ارزش این سرمایه گذاری ها نزدیک به ۳۸۴ میلیون دلار است که BlackRock تقریبا ۲۰۷ میلیون دلار ماراتون و ۱۷۶ میلیون دلار Riot خریداری کرده است.

طبق گزارش ، BlackRock بیش از هر ETF دیگری در Marathon و Riot دارای سهام است. این سرمایه گذاری ها اولین مورد BlackRock در بخش دارایی های دیجیتال نیست ، زیرا این شرکت در ماه ژانویه (دی ۱۳۹۹)برای خرید دو قرارداد از بیت کوین به کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده تقاضا کرد.
با وجود تعداد کمی از محصولات که سرمایه گذاران سازمانی در معرض کنترل بازارهای رمزارزی در ایالات متحده هستند ، سهام استخراج بیت کوین در سالهای اخیر به یک سرمایه گذاری محبوب تبدیل شده است.

در حالی که بیت کوین طی ۱۲ ماه گذشته تقریباً ۲۸۸ درصد افزایش یافته است ، سهام ماراتون ۷۵۴ درصد و ریوت ۸۴۸ درصدافزایش یافته است.
Fidelity Group و Vanguard Group از جمله شرکت های بزرگی هستند که طی ماه های اخیر در معرض بخش استخراج بیت کوین قرار گرفته اند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی باشد.

منبع:cointelegraph

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا