اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوینقوانین کشورها

مبارزه بانک اندونزی به وسیله CBDC خود با بیت کوین!

بانک مرکزی اندونزی مایل است یک فرم دیجیتالی از پول ملی خود را به عنوان راهی برای مبارزه کردن با دارایی های دیجیتال خصوصی، منتشر کند. این موسسه مالی معتقد است که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نسبت به بیت کوین(Bitcoin) یا آلت کوین ها «معتبرتر» است.

اندونزی و تلاش های CBDC آن

بانک اندونزی (BI)، بانک مرکزی این کشور، قصد خود را برای راه اندازی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در اوایل سال جاری نشان داد. در ماه می(اردیبهشت)، فرماندار پرری وارجیو (Perry Warjiyo)، بدون اعلام تاریخ عرضه مشخص، اظهار داشت که CBDC در راه است.

در آن زمان، BI خاطرنشان کرد که در طول همه‌گیری COVID-19، مردم محلی از پرداخت نقدی به پرداخت دیجیتالی روی آورده‌اند. به عقیده این موسسه، یک CBDC که توسط مقامات نظارت و کنترل می شود، بهترین گزینه برای تحول و انتقال پولی خواهد بود.

بر اساس پوشش اخیر بلومبرگ، بانک اندونزی اکنون دلیل دیگری برای صدور روپیه دیجیتال دارد: «مبارزه با ارزهای رمزپایه که تأثیر قابل توجهی بر شبکه مالی کشور دارند». جودا آگونگ(Juda Agung)، دستیار رئیس بانک، اضافه کرد که CBDC گزینه قابل اعتمادتری نسبت به بیت کوین، اتر(Ether) و بقیه دارایی های دیجیتال خصوصی است:

CBDC یکی از ابزارهای مبارزه با کریپتو خواهد بود. ما فرض می کنیم که مردم CBDC را معتبرتر از ارزهای دیجیتال می دانند. CBDC بخشی از تلاش برای رسیدگی به استفاده از رمزارز در تراکنش‌های مالی است.”

در همین حال، دولت اندونزی قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ (پاییز ۱۴۰۰)، یک صرافی اختصاصی دارایی دیجیتال ایجاد کند، زیرا این کشور بیش از ۷ میلیون سرمایه گذار ارز دیجیتال دارد و ارزش معاملات از ۳۰ میلیارد دلار فراتر رفته است. نزدیک به دو برابر افراد محلی کمتری در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) در این فضا سرمایه گذاری کردند.

کریپتو در اندونزی «حرام» است

چند هفته پیش، شورای ملی علما (MUI)، بدنه عالی علمای اسلامی اندونزی، با اعلام حرام یا ممنوع بودن تمام عملیاتها در این صنعت، موضع بسیار منفی در مورد ارزهای دیجیتال نشان داد.

اسروران نیام سوله(Asrorun Niam Soleh) اظهار داشت که این عدم پذیرش ناشی از این تز است که بیت کوین و کوین های جایگزین مملو از “عدم قطعیت، شرط بندی و آسیب” هستند. با این وجود، رئیس کمیسیون فتوا MUI توضیح داد که دارایی‌های دیجیتالی می‌توانند به عنوان یک کالا معامله شوند، در صورتی که از قوانین شریعت پیروی کنند و “سود شفاف” را نشان دهند.

اندونزی با جمعیتی بیش از ۲۷۳ میلیون نفر، به عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان نشین شناخته می شود. با این اوصاف، این توسعه ممکن است تأثیر قابل توجهی بر اکوسیستم ارزهای دیجیتال محلی داشته باشد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا