اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

دوج کوین دارد بیت کوین را به زیر می‌کشد؟!

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

دوج کوین (DOGE) مدت زیادی است که وارد دنیای کریپتو شده، ولی امسال بود که مورد توجه عموم قرار گرفت و رشد قابل توجهی در قیمت آن به وجود آمد. با اینکه این کوین در حال حاضر، جزو ۱۰ کوین برتر بازار از نظر ارزش کلی محسوب نمی‌شود، ولی برنامه‌ای که بنیاد پشتیبان این میم کوین در دست دارد، می‌تواند دوج کوین را دوباره به این لیست بازگرداند.

نقشه راه دوج کوین

دوج کوین چندی پیش “Trailmap” یا نقشه راه اختصاصی خود را منتشر کرد که در آن بنیاد دوج کوین اقداماتی که در جهت تبدیل این کوین به ارز مردم انجام خواهد گرفت را شرح داده است.

این بنیاد با مقایسه دوج کوین با دناریوس، امپراطوری رم که به ادعای این بنیاد «زمانی جهان را کنترل می‌کرد»، قصد دارد کاربرد این میم کوین را افزایش داده و آن را برای مصارف روزمره افراد در دسترس قرار دهد.Analyzing Dogecoin’s ongoing rally

در میان پروژه‌های زیادی که در این نقشه راه معرفی شدند، اولین پروژه ایجاد تغییرات اساسی در وبسایت این میم کوین و راه اندازی Dogepedia است. این سایت جامع قرار است به همه پرسش‌های کاربران در رابطه با گذشته، حال و آینده دوج کوین پاسخ دهد.

واکنش جامعه کریپتویی به این معرفی نقشه راه، چندان امیدوارکننده نبود زیرا حجم معاملات و قیمت این میم کوین تغییر چندانی نکرد. البته قیمت این میم کوین مدتی است که روند صعودی خود را شروع کرده ولی دلیل آن، معرفی نقشه راه دوج کوین نیست بلکه دلیل آن حرکت صعودی کل بازار کریپتو است.

DOGE به تازگی به خط روند پایینی خود رسیده بود حتی نزدیک بود که آن را بشکند. اما یک جهش ۱۴.۸۴ درصدی باعث شد که قیمت کمی از این خط روند مهم دور شده حتی به سمت خط روند بالایی خود حرکت کند.

Analyzing Dogecoin’s ongoing rally
نمودار قیمت دوج کوین

علاوه بر این، کاهش تعداد معامله‌گران روزانه و افزایش تعداد سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت (MTH) و بلندمدت (LTH) نشان دهنده آن است که سرمایه‌گذاران دوج کوین قصد هودل این دارایی دارند و این در آینده باعث افزایش قیمت می‌شود.

Analyzing Dogecoin’s ongoing rally
شاخص سرمایه‌گذاران بلند مدت، کوتاه مدت و معامله گران روزانه

افزایش تعداد هودلرها، همچنین باعث شده که میانگین زمان نگهداری از DOGE در حال حاضر به حوالی ۱.۶ سال برسد.

با اینکه همه عوامل و شاخص‌های مختلف خبر از جهش قیمت قریب الوقوع دوج کوین را می‌دهد ولی نوسان قیمت بالای این دارایی باعث می‌شود که هنوز سرمایه‌گذاران برای خرید و انباشت این دارایی شک داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا