اخبار بیت کوینبرگزیده ها

ریزش دامیننس! خطر سقوط بیت‌کوین یا شروع صعود آلت‌کوین‌ها؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

طی چند روز گذشته، دامیننس بیت کوین به زیر ۴۰ درصد ریزش پیدا کرد. همان‌طور که می‌دانید ۴۰ درصد، سطح حمایتی مهمی برای دامیننس بیت ‌کوین به شمار می‌رود. با ریزش دامیننس بیت کوین به زیر محدوده حمایتی ۴۰ درصد، بسیاری از منتقدان بیت کوین اظهار داشته‌اند که دیگر دوران صعود‌های خیره‌کننده بیت‌ کوین تمام شده و این رمزارز در حال از دست‌دادن تسلط خود بر بازار رمزارز‌هاست.

بسیاری اما، این ریزش دامیننس بیت کوین را جزئی از چرخه بازار می‌دانند و معتقدند که آلت سیزن (AltSeason) یا همان فصل آلت کوین‌ها در حال شروع شدن است.

دامیننس بیت کوین همچنان به ریزش خود ادامه می‌دهد! طی هفته گذشته دامیننس بیت کوین به زیر ۴۰ درصد نزول پیدا کرد که این عدد بسیار نزدیک به پایین‌ترین حد دامیننس بیت کوین است که در ژانویه سال ۲۰۱۸ به ثبت رسید. بر اساس داده‌های سایت Tradingview، دامیننس بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به پایین‌ترین حد خود یعنی ۳۶.۷ درصد رسید.

البته این اولین بار نیست که دامیننس یا همان تسلط بازار بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به نزدیکی ۴۰ درصد می‌رسد!

بر همین اساس منتقد بیت کوین، آقای پیتر شف (Peter Schiff)، در توییتی اعلام کرده که بیت کوین در حال از دست دادن مزیت رقابتی خود است، متن کامل توییت پیتر شف به این شرح است:

برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ و با وجود حدود ۱۶۰۰ آلت کوین در بازار رمزارزها، دامیننس بیت کوین در حال از دست دادن محدوده ۴۰ درصد می‌باشد و این نشان دهنده آن است که بیت کوین در حال از دست دادن مزیت رقابتی خود است.

داده‌های پلتفرم Tradingview، از احتمال وقوع فصل آلت کوین‌ها خبر می‌دهد. دامیننس بازار آلت‌کوین‌ها از سال ۲۰۱۴ که حدود ۲۱ درصد بود، تاکنون ۳ برابر شده است. همچنین دامیننس اتریوم که از آن به عنوان پادشاه آلت کوین‌ها نام برده می‌شود نیز در یکسال گذشته دو برابر شده است.

تحلیلگر معروف Altcoin Sherpa به تازگی توییتی منتشر کرده، اون معتقد است که طی یکساله گذشته، ما در حال سپری کردن فصل آلت کوین‌ها بوده‌ایم ولی متوجه آن نشده‌ایم! او معتقد است دامیننس بیت کوین در یک روند نزولی است و این روند نزولی می‌تواند ادامه دار باشد.

نوئل آچسون (Noelle Acheson) مدیر موسسه جنسیس تریدینگ (Genesis Trading) در مصاحبه‌ی که به تازگی انجام شده عنوان کرد، نشانه‌هایی از ورود سرمایه‌گذاری‌های بنیادی در سال ۲۰۲۲ وجود دارد. همچنین او معتقد است موسسات و شرکت‌های بسیاری وجود دارند که ممکن است در سال ۲۰۲۲ به این بازار عظیم بپیوندند. او همچنین حجم بالای ورود موسسات سرمایه‌گذاری به بازار رمزارزها، طی یکسال گذشته را عجیب خواند.

بر اساس داده‌های پلتفرم Glass Node، با وجود ریزش ۳۲ درصدی بیت‌ کوین در کوتاه مدت، سرمایه‌گذاران بلند‌مدت بیت کوین همچنان در حال خرید مقدار بیشتری بیت کوین‌ هستند. به طوری این افراد در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۶ درصد بیت کوین به دارایی‌های خود افزودند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا