اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

شیبا از داگی دائو رونمایی کرد!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

توسعه‌دهندگان شیبا به دنبال غیرمتمرکز کردن حاکمیت شیباسواپ (ShibaSwap) هستند.

تیم شیبا در پست اخیر خود، DAO 1، نسخه بتای سازمان خودگردان غیرمتمرکز Doggy را معرفی کرد.

همان‌طور که ناظر رسمی کانال دیسکورد شیبا در جلسه پرسش و پاسخ اخیر توضیح داد، این سازمان خودگردان غیرمتمرکز قرار است از افزایش قدرت و کنترل توسعه‌دهندگان در اکوسیستم جلوگیری کرده و قدرت تصمیم‌گیری در مورد مسائل مختلف را به جامعه انتقال دهد.

یکی از اهداف اصلی DAO 1 این است که جامعه تصمیم بگیرد کدام جفت ارزها به استخرهای نقدینگی صرافی غیرمتمرکز شیباسواپ اضافه شوند. به این ترتیب، پروژه‌ها انگیزه رقابتی خواهند داشت و این موضوع، به نفع اکوسیستم شیبا خواهد بود.

نسخه بتای این سازمان با هدف ارزیابی احساسات اعضای جامعه شیبا (ShibArmy#) و دریافت بازخورد از سوی آنها منتشر شده است. پس از آن، نسخه پیچیده‌تری از این سازمان به نام DAO 2 عرضه خواهد شد که قرار است امکان ارائه طیف گسترده‌ای از پیشنهادات را فراهم کند.

از این پس، کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن BONE و دریافت توکن‌های tBONE برای به دست آوردن حق رأی، به جفت ارزهای مورد نظر خود رأی دهند. کاربران می‌توانند حداکثر ۳۰ جفت ارز را انتخاب کنند و این جفت‌ها به مدت دو هفته در استخر نقدینگی موجود خواهند شد. پس از آن، اعضای جامعه باید بسته جدیدی از جفت‌های معاملاتی را انتخاب کنند.

در این میان، نهنگ‌ها به دلیل نفوذ زیادشان همچنان تهدیدی برای غیرمتمرکزسازی بیشتر پروژه‌های رمزارزی هستند. توسعه‌دهندگان شیبا نیز این واقعیت را تصدیق می‌کنند که روند رأی‌گیری ممکن است توسط هولدرهای بزرگ تحت تأثیر قرار بگیرد، اما آنها قرار است در روزهای آینده مکانیزمی را معرفی کنند که سیستم را عادلانه‌تر خواهد کرد.

به منظور قفل کردن توکن‌های BONE برای مدت زمان طولانی‌تر، این تیم به زودی قرارداد استیکینگ جدیدی را راه‌اندازی خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا