اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار دیفایاخبار کاردانو

قراردادهای هوشمند ADALend در مسیر اجرای برنامه‌های کاربردی Plutus!

آدالند (ADALend)، یک پروتکل مالی غیرمتمرکز پیشگام، جزئیات پیشرفت توسعه خود را به اشتراک می گذارد. تیم آن از پلوتوس اپلیکیشن بک-اند (Plutus Application Backend) برای ایجاد و استقرار قراردادهای هوشمند استفاده می کند.

نحوه ادغام ابزارهای PAB توسط ADALend کاردانو

با نزدیک شدن به فعال سازی عملکرد قراردادهای هوشمند، توسعه دهندگان کاردانو (Cardano) از Input Output یک ابزار توسعه ویژه به نام Plutus Core ایجاد کردند. این کد با کد Haskell مطابقت دارد، که برای ساخت قراردادهای هوشمند ساده تر و کارآمدتر از منابع طراحی شده، میباشد.

کاردانو 3 - قراردادهای هوشمند ADALend در مسیر اجرای برنامه‌های کاربردی Plutus!

 

پلوتوس اپلیکیشن بک-اند (PAB)، مجموعه ابزاری است که توسعه اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dApps) را تسهیل می‌کند تا سازندگان برنامه‌های مبتنی بر Cardano بتوانند روی مسائل فرانت-‌اند(front-end)، تمرکز کنند.

PAB شامل قراردادها و کتابخانه های هوشمند آماده است. این به پلتفرم اجازه می دهد تا به عنوان پاسه و اساس توکنومیک غیرمتمرکز زنجیره ای در کاردانو (ADA) عمل کند.

همچنین، جعبه ابزار PAB انعطاف‌پذیر است. یعنی می‌توان آن را برای موارد متعددی که برای اکوسیستم جهانی Web3 در هر لحظه حیاتی هستند، طراحی کرد. علاوه بر این، ابزارهای PAB، سطح نهایی مقیاس پذیری و امنیت را برای همه dApp های مبتنی بر کاردانو فراهم می کند.

PAB یک اکوسیستم چند پلتفرمی است. این اکوسیستم برای پیشبرد روند توسعه برای برنامه های دسکتاپ و موبایل طراحی شده است. این می تواند از منطق تجاری پیچیده مورد نیاز برای اکوسیستم های مدرن DeFi پشتیبانی کند.

پیش بردن مرزهای قابلیت همکاری در کاردانو (ADA)

مقیاس‌پذیری بی‌نظیر PAB به ADALend اجازه می‌دهد تا تعداد تقریباً نامتناهی نمونه ‌های وام‌دهی/قرض‌گیری غیرمتمرکز را مدیریت کند. همه آنها با Plutus Core به شیوه ای ایمن و غیر حضانتی، تعامل خواهند داشت.

علاوه بر این، PAB می تواند پل هایی را بین سیستم های نرم افزاری شبیه سازی شده و غیر شبیه سازی شده در پلوتوس ایجاد کند. این برنامه PAB را به راه حلی مناسب برای عملیات تست dApps های اولیه تبدیل می کند.

با این حال، PAB بر منطق تجاری محصولاتی که با آنها در تعامل است، تأثیری نمی‌گذارد. یعنی بر تمرکززدایی و نمونه ‌های امنیتی تأثیر نمی‌گذارد و نمی‌توان از آن به عنوان یک مسیر حمله علیه DeFi های جدید استفاده کرد.

همانطور که قبلاً توسط U.Today گزارش شده است، ADALend خود را به عنوان ابزاری از شیوه های وام دهی/قرض گیری درجه یک برای کاردانو،  معرفی و تبلیغ می کند.

با تامین مالی ۵۴۰۰۰۰ دلاری از سوی مجموعه ای از VC های معتبر، حوزه وام های فوری را مورد توجه قرار می دهد. در مجموع ۱۸۰۰۰۰۰ توکن ADAL صادر شده در بلاک چین کاردانو، توسط تیم ADALend، به شرکت کنندگان پیش فروش در مقیاس بزرگ فروخته شد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا