اخبار بیت کوینبرگزیده ها

چه کسی یکباره ۱۹۰۰ بیت‌کوین خرید؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت میکرواستراتژی که به خرید‌های بی‌وقفه بیت کوین معروف است، دوباره اقدام به خرید بیت کوین کرده. این شرکت از ریزش اخیر بیت کوین از سقف ۶۸ هزار دلار استفاده کرده و ۱۹۰۰ بیت کوین به دارایی‌های خود اضافه کرده است.

شرکت میکرواستراتژی، در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ اقدام به خرید ۱۹۰۰ بیت کوین به ارزش حدود ۹۴.۲ میلیون دلار کرده است. با این خرید، ارزش کل دارایی‌های بیت کوین این شرکت به حدود ۶ میلیارد دلار رسید!

بررسی جزئیات خرید اخیر شرکت میکرواستراتژی

براساس گزارش‌های منتشر شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شرکت میکرواستراتژی اقدام به خرید ۱۹۰۰ بیت کوین با میانگین قیمتی ۴۹۲۲۹ کرده است.

این خرید پس از ریزش بازار و زیر محدوده ۵۰ هزار دلار صورت گرفته است. با خرید اخیر این شرکت، تعداد کل دارایی‌های بیت کوین این شرکت به ۱۲۴۳۹۱ واحد BTC رسیده است. این تعداد بیت کوین ۵.۸۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

براساس داده‌های منتشر شده توسط سایت Crypto Glass شرکت میکرواستراتژی از تاریخ ۲۹ نوامبر و ۸ دسامبر سال ۲۰۲۱ که اقدام به انتشار گزارش مالی خود کرده بود، بازهم بیت کوین خریده!

داده‌ها نشان می‌دهد که میکرواستراتژی برای خرید بیت کوین بسیار عجله دارد! زیرا این شرکت در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۰۰ میلیون دلار از بیت کوین‌ها را با پول قرضی خریداری کرده است.

طبق بایگانی‌های مالی میکرواستراتژی، این شرکت منابع مالی، برای خرید حدود ۵۵۰ میلیون دلار از بیت کوین‌های خود را از طریق سرمایه‌گذاران نهادی تأمین کرده است.

شرکت MicroStategy اولین بار در آگوست سال ۲۰۱۹ اقدام به خرید بیت کوین کرد و رسما به این بازار وارد شد. در آن زمان و در اولین خرید، این شرکت ۲۵۰ میلیون دلار بیت کوین خرید که طبیعتا ریسک بالایی محسوب می‌شود.

این شرکت همچنان به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد، بی شک خرید بیت کوین، آن‌ هم برای شرکت بزرگی چون میکرواستراتژی بسیار پرریسک است. اما بنابر گفته مدیرعامل میکرواستراتژی مایکل سیلر (Michael Saylor) این شرکت به خرید بیت کوین ادامه خواهد داد و از این که بخشی از صندوق سرمایه‌گذاری شرکت را در اختیار سهام پرریسکی مانند بیت کوین قرار داده است رضایت کامل دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا