اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار استخراجاخبار بیت کوین

گرفتن وام ۱۰۰ میلیون دلاری توسط شرکت بیت فارمز از گلکسی دیجیتال با پشتوانه بیت کوین

بیت‌فارمز (Bitfarms)، استخراج‌کننده بیت‌کوین، یک قرارداد تسهیلات اعتباری ۱۰۰ میلیون دلاری را با ارائه‌دهنده خدمات مالی بلاکچین و رمزارزها، Galaxy Digital Holdings تنظیم کرده است. این تسهیلات توسط ذخایر بیت کوین این شرکت پشتیبانی می شود.

بر اساس بیانیه ای، این شرکت ماینر بیت کوین مستقر در تورنتو، در حال حاضر به وام ۶۰ میلیون دلاری با نرخ بهره ۱۰.۷۵ درصد در سال با یک دوره تنفس شش ماهه دست یافته است و انتظار می رود در چند ماه آینده تسهیلات بیشتری نیز جذب کند. جف لوکاس (Jeff Lucas)، مدیر مالی شرکت، گفت: “تسهیلات اعتباری ۱۰۰ میلیون دلاری جدید ما، مؤلفه دیگری را به استراتژی تأمین مالی متنوع ما اضافه می‌کند و به سرمایه ی درگردش ما برای تأمین مالی طرح‌های رشد جهانی کمک می‌کند، که شامل چهار مزرعه با ظرفیت استخراج ۲۹۸ مگاوات می باشد که هم اکنون در حال ساخت می باشند.”

Bitfarms قصد دارد از این سرمایه برای رسیدن به هش ریت ۳ اگزاهش در ثانیه (EH/s) تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) و ۸ EH/s تا ۳۱ دسامبر سال آینده (۱۰ دی ۱۴۰۱) استفاده کند. این شرکت ادعا میکند که در حال حاضر بیش از ۳۳۰۰ بیت کوین در خزانه خود دارد. این شرکت در اول دسامبر (۱۰ آذر) اعلام کرد که با افزایش سختی شبکه، ۳۳۹ بیت کوین در ماه نوامبر (آبان و آذر) استخراج کرده است.

طبق گزارش Compass Mining در سال جاری، گلکسی دیجیتال قبل از بیت فارمز حداقل ۶۵ میلیون دلار به شرکت‌های استخراج عمومی وام داده بود.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی هلاکوئی نمی‌باشد.

منبع: Coindesk

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا