اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های تکنولوژی

افت سهام شرکت جیمز هاردی استرالیایی در پی اخراج مدیر عامل خود

(رویترز) – غول مصالح ساختمانی استرالیا، جیمز هاردی (NYSE:JHX)، پس از تهدید ده ها تن از مدیران ارشد به دلیل سبک مدیریتی مدیر عامل فعلی، اقدام به برکناری مدیرعامل خود کرد. تولیدکننده شماره ۱ محصولات سیمان الیافی جهان گفت که رفتار جک ترونگ (Jack Truong) با ۵۰ کارمند “به طور گسترده و مادی” قوانین رفتاری شرکت را نقض کرده است.

اخراج او بر اهمیت فزاینده ای که شرکت ها به رفتار اجرایی فراتر از معیارهای سنتی عملکرد، مانند سود سهام می دهند تأکید می کند. ریوتینتو (NYSE:RIO)، دومین معدن بزرگ استرالیا، و شرکت بیمه QBE، بزرگ‌ترین بیمه‌گر این کشور، هر دو در سال‌های اخیر مدیران عامل خود را به دلیل اقدامات قانونی که هیئت‌مدیره‌شان آن‌ها را نقض خطوط اخلاقی می‌دانست اخراج کرده اند.

مایک هامس، رئیس اجرایی جیمز هاردی، در یک کنفرانس تلفنی گفت که، او از ترونگ، که از ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) مدیرعامل بوده، خواسته است تا رفتار خود را پس از تهدید بسیاری از کارمندان به استعفا، تغییر دهد. هامس گفت، علیرغم آن تماس ها و همچنین جذب یک مشاور خارجی و یک مشاور شخص ثالث برای رسیدگی به مسائل مطرح شده، “مشخص بود که تغییر صادقانه ای رخ نداده است.”

این خبر ابتدا باعث شد که سهام جیمز هاردی در روز جمعه تقریباً ۱۱ درصد کاهش پیدا کند. پاول کوین، تحلیلگر RBC Capital Markets در یادداشت مشتری گفت: ما هرگز چنین چیزی را ندیده‌ایم اما از اقدام قاطع هیئت مدیره قدردانی می‌کنیم. این امر خطر خروج دسته جمعی از رده های رهبری شرکت را کاهش می دهد و امیدواریم نشان دهنده پتانسیل برای ترمیم هرگونه آسیبی باشد که انجام شده است.

این شرکت در حالی که به دنبال یک رهبر دائمی بود، هارولد وینز، یک مدیر غیر اجرایی مستقل و یک مدیر اجرایی سابق در شرکت ۳M را به عنوان مدیر عامل موقت خود معرفی کرده است. جیمز هاردی همچنین سومین ارتقای چشم انداز سود خود را در یک سال صادر کرد. اکنون انتظار دارد سود خالص تعدیل شده بین ۶۰۵ تا ۶۲۵ میلیون دلار در مقایسه با برآورد ماه نوامبر (آبان و آذر) ۵۸۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار باشد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع:Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا