اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بوئینگسهام بین المللیسهام شرکت های هواپیمایی و ایرلاین

ایرباس در سال ۲۰۲۱ بین ۶۰۵ و ۶۱۱ دستگاه تحویل می دهد

بنابر گزارش رویترز-پاریس، منابع صنعتی روز جمعه گفتند که ایرباس حداقل ۶۰۵ هواپیمای جت را در سال ۲۰۲۱(۱۴۰۰-۱۴۰۱) تحویل داده است و آمار ممکن است بسته به نتیجه ممیزی نهایی به ۶۱۱ برسد.

رویترز در اوایل این هفته گزارش داد که ایرباس به هدف تمام سال خود یعنی ۶۰۰ تحویل دست یافته است و از رقیب آمریکایی خود، بوئینگ (NYSE:BAپیشی گرفته است. این تحویل به عنوان کلیدی برای تولید پول نقد در طول همه گیری دیده می شود.

ایرباس پس از بسته شدن بازارها در روز دوشنبه، بروز رسانی سفارشات و تحویل را ارائه می دهد و بوئینگ اطلاعات خود را در روز سه شنبه فاش می کند.

این شرکت اروپایی از اظهار نظر خودداری کرد.

رویترز گزارش داد که تحویل ها در طول بحران تا حدی با راه حل هایی تضمین شده است که به برخی از شرکت های حمل و نقل اجازه می دهد تا حساب هواپیماهای جدید را در ترازنامه خود به تعویق بیندازند، اگرچه چنین توافقاتی باید توسط حسابرسان نیز بررسی شود.

از آنجایی که ایرباس مطمئن است که هدف ۲۰۲۱ خود را تا ۱۱ دستگاه شکست می دهد، تمرکز بر روی نرخ های تولید و تحویل باریک بدنه در سال ۲۰۲۲ متمرکز شده است زیرا صنعت حمل و نقل هوایی در تلاش است تا زنجیره تامین ضعیف شده در بحران را دوباره بسیج کند.

به گفته تحلیلگران، ایرباس پیش بینی تحویل برای سال ۲۰۲۲ را ارائه نکرده است، اما انتظار می رود به راحتی بیشتر از سال ۲۰۲۱ باشد.

ایرباس در ماه اکتبر(مهر) هدف اصلی تولید خانواده A320 با بدنه باریک خود را به ۶۵ دستگاه در ماه رساند. این هواپیما با سازندگان موتور به رهبری شرکت Safran فرانسه (PA:SAF) بر سر جاه‌طلبی‌هایش برای افزایش تولید تا ۷۵ فروند در روز اختلاف داشته است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا