اخبار بیت کوینبرگزیده ها

چرخه نزولی بیت کوین رسماً آغاز شد؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

وضعیت بازار رمزارز‌ها وخیم به‌ نظر می‌رسد. با توجه به لیکوییدی‌های پیاپی ۳ روز گذشته خریداران بیت کوین، می‌توان پی برد که بیت کوین رسما وارد چرخه نزولی شده است. فقط در طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۰۰ میلیون دلار در بازار رمزارز‌ها لیکویید شده است که این مسئله باعث ترس بسیاری از معامله‌گران شده است.

وضعیت بازار رمزارز‌ها به شکلی است که معامله‌گران این بازار، ترجیح می‌دهند فعلا معامله‌ای نداشته باشند! به نظر می‌آید که این، بهترین تصمیم باشد، زیرا نوسانات بیت کوین و دیگر آلت کوین‌ها بسیار بالاست و به بیانی بهتر، بازار هیجانی است!

حدود ۸۰ درصد معامله‌گران لیکویید شده در این بازار، آن‌هایی بوده‌اند که روی بالا رفتن قیمت شرط‌بندی کرده بودند و به اصطلاح پوزیشن لانگ (Long Position) داشتند.

بالا بودن حجم لیکوییدی‌های بازار، بر ریزش قیمت نیز بی تاثیر نبوده است، قیمت بیت کوین طی چند روز گذشته از ۴۶ هزار دلار به زیر ۴۲ هزار دلار نزول داشته است! طی ۲ روز گذشته، بیت کوین حدود ۱۲ درصد نزول قیمتی را تجربه کرده است.

یکی از فعالان توییتری که با نام KSICRYPTO فعالیت می‌کند، قبلا درباره ریزش قیمتی بیت کوین گفته بود که این یک تله است و قیمت بیت‌ کوین به زودی بسیار بیشتر رشد خواهد کرد! اما ریزش‌های اخیر بازار باعث شده است که این فرد حرف خود را پس بگیرد و رسما عنوان کند که بازار بیت کوین در روند نزولی است!

یکی دیگر از فعالان بازار رمزارزها به نام CryptoWhale که ریزش بیت کوین در سال ۲۰۲۲ را پیش‌بینی کرده بود، عنوان کرده که از این ریزش تعجب نکرده است! به نظر او این افزایش قیمت بیت کوین طی ۳ سال گذشته تقلبی بوده است و انتظار دارد حتی بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار هم برسد!

بسیاری از تحلیل‌گران بازار نیز انتظار برگشت روند نزولی بیت کوین ازحدود ۳۷ هزار دلار را دارند و به صعود بیشتر بیت کوین خوش‌بین هستند. این تحلیل‌گران اعتقاد دارند که بیت کوین همچنان در روند صعودی است و در سال جاری قیمتی بالای ۱۰۰ هزار دلار را تجربه خواهد کرد!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا