اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کویناخبار سهام های بین المللیسهام بین المللیشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدکوضعیت کرونا

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد

هفته پیش رو با آمار و ارقامی از نرخ تورم ایالات متحده دنبال خواهد شد، این درحالیست که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو و لائل برینارد، نایب رئیس این بانک ، قرار است به ترتیب در جلسات تأیید صلاحیت خود در روزهای سه شنبه و پنجشنبه شهادت دهند. همچنین ، طی این هفته چندین بانک بزرگ در روز جمعه ، صورت سود و درآمد سه ماهه چهارم خود را گزارش می دهند. با توجه به آغاز پرتلاطم سال ۲۰۲۲ و تحت فشار ماندن بیت کوین ، به نظر میرسد که نوسانات در بازارهای سهام ادامه یابد.

۵ نکته مهم که این هفته در بازار سهام باید مورد توجه قرار گیرد:

 

۱.داده های تورم

داده‌های تورم شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) در روز چهارشنبه ارائه می شود. انتظار میرود که CPI نسبت به سال گذشته ، به بالای ۷ درصد برسد ، درحالی که نرخ تورم این کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ، بسیار بالاتر از ۵ درصد باشد. داده‌های تورم قیمت تولیدکننده روز بعدی منتشر می شود. انتظار میرود این داده ها حاکی از ادامه افزایش آن باشد.

آمار و ارقام تورم به احتمال زیاد به اهمیت آغاز هرچه سریع تر چرخه افزایش نرخ بهره از اوایل ماه مارس(اسفند-فروردین) توسط فدرال رزرو ، تاکید کند. علاوه بر آن ، گزارش اشتغال روز جمعه حاکی از نزدیکی بازار کار به نقطه حداکثر نرخ اشتغال است.

رشد مشاغل در ماه دسامبر(آذر-دی) کاهش یافت، درحالی که نرخ بیکاری به پایین ترین حد خود در ۲۲ ماه گذشته رسید.

پس از داده های نرخ تورم ، گزارش هایی در زمینه شاخص خرده فروشی و تولید صنعتی در روز جمعه دنبال خواهد شد.

 

۲.جلسه شهادت آقای پاول

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است روز سه شنبه در جلسه تأیید صلاحیت خود برای دوره چهار ساله دوم به عنوان رئیس فدرال رزرو در برابر کمیته بانکی سنا شهادت دهد، در حالی که لائل برینارد، رئیس فدرال رزرو، دو روز پس از آن ، طی جلسه ای مشابه در مقابل این کمیته حاضر خواهد شد.

چندین مقام از فدرال رزرو از قبیل استر جورج، جیمز بولارد، لورتا مستر، چارلز ایوانز، توماس بارکین و جان ویلیامز در طول هفته صحبت خواهند کرد.

آنها در پی گزارش هفته گذشته فدرال رزرو صحبت خواهند کرد. گزارش هفته گذشته این بانک حاکی از حداکثر بودن نرخ اشتغال و نرخ بالای تورم بوده است.

 

۳.درآمد

فصل درآمد در هفته آینده آغاز می شود و سرمایه گذاران در انتظار نتایج سه ماهه چهارم از چندین بانک بزرگ از قبیل JPMorgan Chase (NYSE:JPM)، Citigroup (NYSE:C) و Wells Fargo (NYSE:WFC) هستند.

بازدهی چشمگیر چندین شرکت آمریکایی منجر به افزایش ۲۷ درصدی شاخص S&P 500 در سال ۲۰۲۱ شد، اما این شرکت ها به احتمال زیاد برای انتشار چنین ارقامی در سه ماهه چهارم با مسیر دشواری روبه رو هستند.

داده های نرخ تورم در کانون توجهات سرمایه گذاران است. حال باید دید که آیا بحران زنجیره تامین که منجر به افزایش قیمت ها در سال گذشته شد ،در ماه های آینده متوقف می شود ویا خیر.

 

۴.ادامه نوسانات بازارهای مالی

با توجه به اینکه فدرال رزرو در هفته اول سال ۲۰۲۲ به آمادگی خود برای مقابله با نرخ تورم اشاره کرد ، نوسانات در بازار های مالی ادامه می یابد و انتظارات حاکی از افزایش  زودتر از حد انتظار نرخ بهره توسط فدرال رزرو است.

هفته گذشته شاخص داوجونز ، S&P 500 و نزدک به ترتیب ۰.۳ درصد ، ۱.۹ درصد و ۴.۵ درصد کاهش یافتند ،در حالی که بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله ایالات متحده در روز جمعه با چشم انداز افزایش نرخ بهره ، به بالاترین حد خود در دو سال اخیر افزایش یافت.

همچنین ، افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ منجر به افزایش ریسک پذیری در بازارها شده است.

 

۵.بیت کوین

بیت کوین با آغاز سال ۲۰۲۲ ،تحت فشار قرار گرفته است و با توجه به نگرانی های مبنی بر اقدامات سختگرانه فدرال رزرو ، این رمزارز به پایین ترین سطح خود از اواخر سپتامبر(اوایل مهر) کاهش یافته است.

بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری ، نسبت به سقف تاریخی خود یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار ، ۴۰ درصد کاهش یافته است که ناشی از انتظارات افزایش نرخ بهره است.

سیاست تندرو و سختگرانه فدرال رزرو ، ریسک پذیری سرمایه گذاران را در دارایی های پرریسک کاهش داده است.

همچنین گفتنی است که فشار فروش بیت کوین به دلیل قطعی اینترنت قزاقستان و توقف صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور است. این رویداد به سرعت ، رشد صنعت استخراج ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا