اخباراخبار سهام های بین المللیسهام بین المللی

جنرال موتورز اقتدار کالیفرنیا را برای تنظیم قوانین آلایندگی خودرو ها به رسمیت می شناسد

شرکت جنرال موتورز (General Motors) روز یکشنبه اعلام کرد که موافقت کرده تا اختیارات کالیفرنیا را برای تعیین استانداردهای آلایندگی خودرو تحت قانون هوای پاک به رسمیت بشناسد.

جنرال موتورز گفت که این اقدام، خودروساز دیترویت را واجد شرایط خرید ناوگان دولتی توسط ایالت کالیفرنیا می کند.

این خودروساز در نامه ای به گاوین نیوسام (Gavin Newsom)، فرماندار کالیفرنیا متعهد شد که اقتدار کالیفرنیا را به رسمیت بشناسد. جنرال موتورز در این نامه گفته است که “متعهد به رعایت مقررات کالیفرنیا است.”

نیوسام گفت: “جنرال موتورز به کالیفرنیا در مبارزه ما برای هوای پاک و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به عنوان بخشی از پیگیری شرکت برای آینده ای بدون آلایندگی می پیوندد.”

جنرال موتورز در ژانویه (دی) اعلام کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۳۵ انتشار گازهای گلخانه ای از خودروهای سبک جدید را حذف کند. در ژوئن (خرداد)، جنرال موتورز بودجه جهانی برای خودروهای برقی و خودران را به ۳۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ افزایش داد که ۳۰ درصد بیشتر از پیش بینی قبلی بود.

عمر وارگاس (Omar Vargas)، رئیس سیاست عمومی جهانی جنرال موتورز گفت: “ما متعهد به همکاری با کالیفرنیا برای دستیابی به آینده حمل و نقل عادلانه هستیم.”

کالیفرنیا اعلام کرد که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸، ۵۸/۶ میلیون دلار از خودروهای جنرال موتورز (NYSE:GM) را خریداری کرده است.

در ماه آوریل (فروردین)، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) گفت که در حال حرکت برای بازگرداندن اختیارات قانونی به کالیفرنیا برای تنظیم قوانین سختگیرانه آلایندگی خودرو و الزامات خودروهای بدون آلایندگی است.

جنرال موتورز قبلاً از کاهش کلی آلاینده ها در قرارداد ۲۰۱۹ کالیفرنیا با رقبای فورد موتور (NYSE:F)، فولکس واگن (DE:VOWG_p)، هوندا و دیگر خودروسازان حمایت کرد، اما از دولت بایدن خواست تا به خودروسازان انعطاف بیشتری برای رسیدن به اهداف کاهش کربن بدهد.

کالیفرنیا قصد دارد فروش خودروهای سواری بنزینی جدید را از سال ۲۰۳۵ ممنوع کند، اقدامی که دولت بایدن از تایید آن خودداری کرده است. بایدن خواستار این است که ۵۰ درصد از خودروهای جدید فروخته شده تا سال ۲۰۳۰ الکتریکی یا هیبریدی باشند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا