اخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

نیمی از دارایی خالص بیل میلر، سرمایه گذار افسانه ای، در بیت کوین است!

بیل میلر(Bill Miller)، سرمایه گذار آمریکایی، طی مصاحبه اخیر با WealthTrack فاش کرد که بیت کوین، نیمی از پرتفولیوی او را تشکیل می دهد.

میلر که به مدت چهار دهه در تجارت سرمایه‌گذاری بوده است، با استدلال وارن بافت(Warren Buffett)، مدیر عامل شرکت Berkshire Hathaway، در مورد صفر بودن ارزش بیت‌کوین، ادعا می‌کند که بیت کوین تنها نهاد اقتصادی است که عرضه آن، تحت تأثیر تقاضا قرار نمی‌گیرد.

او می گوید که سال گذشته دوباره شروع به خرید بیت کوین با قیمت ۳۰۰۰۰ دلار کرده است:

“من مقدار مناسبی در محدوده ۳۰۰۰۰ دلار خریدم.”

میلر توضیح می دهد که اگر طلا به ۱۸۰۰۰ دلار برسد، عرضه آن افزایش می یابد. زیرا استخراج کنندگان انگیزه بیشتری برای استخراج خواهند داشت.

میلر خود را “ناظر بیت کوین” می نامد و مسیر رشد این ارز دیجیتال را با ماشین چاپ و ماشین بخار مقایسه می کند.

او معتقد است که بیت کوین می تواند به عنوان بیمه در صورت تصمیم دولت برای مصادره طلا عمل کند. میلر به این واقعیت اشاره می کند که طلا طی ۱۰ سال گذشته بازدهی منفی داشته است، در حالی که بیت کوین در ۱۰ سال گذشته، عملاً از تمام دارایی های جهان بهتر عمل کرده است.

با این حال، ری دالیو(Ray Dalio)، مدیر صندوق پوشش سرمایه گذاری، معتقد است که بیت کوین نیز ممکن است مانند طلا به پابان برسد.

بیل میلر در زمان حضورش در شرکت مدیریت دارایی لگ میسون(Legg Mason) که مقر آن در نیویورک بود، به شهرت رسید. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک او توانسته بود از شاخص S&P 500 برای ۱۵ سال متوالی در دوره ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۵ (۱۳۸۳-۱۳۶۹) عملکرد بهتری داشته باشد.

میلر پس از کاهش ۹۰ درصدی دارایی خالصش پس از بحران مالی جهانی در اواخر دهه ۲۰۰۰ (دهه ۱۳۷۰)، موفق شد به گروه میلیاردرها بازگردد.

به غیر از بیت کوین، او نزدیک به ۵۰ درصد از دارایی خالص خود را در سهام آمازون(Amazon) نگه می دارد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: u.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا