اخباراخبار سهام های بین المللیسهام آمازون

رسیدن نبرد آمازون با خرده فروشی Reliance هند به تنگناهای قانونی

دهلی نو (رویترز) – بیش از یک سال است که کمپانی آمازون (NASDAQ:AMZN) و گروه Future هند در یک بن‌بست حقوقی پیچیده قرار گرفته‌اند که فروش ۳.۴ میلیارد دلاری دارایی‌های Future را به رقیب شرکت آمریکایی Reliance متوقف کرده است. این مناقشه که به عنوان کلیدی برای تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی در یکی از بازارهای خرده فروشی با رشد سریع در جهان برتری دارد می باشد.

چه چیزی باعث اختلاف شده است؟

در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)، آمازون و فیوچر، خرده فروش شماره دو هند پس از Reliance، زمانی که آمازون ۲۰۰ میلیون دلار در واحد کوپن هدیه گروه هند سرمایه گذاری کرد، شرکای تجاری شدند.

آمازون استدلال می کند که این معامله با بندهای غیر رقابتی خاصی همراه بود که فیوچر را از فروش دارایی های خرده فروشی به رقبای خاصی از جمله Reliance که توسط یکی از ثروتمندترین مردان هند، موکش آمبانی اداره می شد، منع می کرد. این قرارداد همچنین شامل بندهایی برای حل و فصل هر گونه اختلاف بر اساس قوانین تعیین شده توسط مرکز داوری بین المللی سنگاپور بوده است.

اما در سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)، فیوچر که به شدت تحت تأثیر همه گیری کووید۱۹ قرار گرفته بود، تصمیم گرفت دارایی های خود را به Reliance بفروشد.

آمازون سپس به داوران سنگاپور رجوع کرد و فروش را با موفقیت متوقف کرد. هر دو طرف همچنین در دادگاه های هند، از جمله دادگاه عالی، یکدیگر را به چالش کشیده اند، زیرا “مرکز داوری” در دهلی نو باقی مانده است و قوانین هند بر رسیدگی ها حاکم است.

آمازون و فیوچر چه می گویند؟

آمازون استدلال می کند که قراردادهای مختلفی که در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) با فیوچر امضا شده است، حقوق ویژه ای را از دارایی های خرده فروشی فیوچر به آن می دهد، که امیدوار بود در صورت سهولت قوانین هند برای سرمایه گذاران خارجی، در نهایت مالک برخی از آن ها شود. این شرکت آمریکایی گفته است که معامله بالقوه Future-Reliance، چشم انداز دوم را “از بین می برد.”

فیوچر هرگونه تخلف را رد می کند و می گوید آمازون به طور غیرقانونی به دنبال اعمال کنترل بر تجارت خرده فروشی فیوچر است. Future Retail، شاخه اصلی خرده فروشی گروه فیوچر، می گوید که با انحلال مواجه است و در صورت شکست قرارداد Reliance، بیش از ۲۷,۰۰۰ کارمند آن ممکن است بیکار شوند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا