اخبار بیت کوینبرگزیده ها

معامله‌گر کهنه‌کار: خرید بیت کوین اشتباه است!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

طی ماه‌‌های گذشته، بیت کوین با افت قیمتی بسیار شدیدی مواجه شده و بازار رمزارز‌ها در همین مدت، حدود ۵۰۰ میلیون دلار از ارزش خود را از دست داده است. در همین شرایط بازار مانند هر ریزشی، بسیاری بر این باورند که باید در قیمت‌های پایین، به خرید بیت کوین و دیگر آلت کوین‌ها بپردازید.

اما این گفته همیشه هم صحیح نیست! به گفته معامله‌گر کهنه‌کار، پیتر برانت (Peter Brandt)، خرید بیت کوین و به دنبال آن دیگر آلت کوین‌های موجود در بازار، در این شرایط کار درستی نیست و فقط موجب افزایش حجم سرمایه درگیر، و ضرر بیشتر شما خواهد شد.

جف راس (Jeff Ross)، مدیر عامل شرکت Vailshire Capital در توییتی عنوان کرده بود که این ریزش بیت کوین، فرصت مناسبی را برای خرید این کوین در قیمت‌های پایین محیا کرده است.

برانت به سرعت به این توییت واکنش نشان داد و در توییتی، ریزش اخیر بیت کوین را با ریزش نقره در سال ۱۹۸۰ مقایسه کرد. در حالی که قیمت نقره به سرعت در حال رشد بود و به قیمت ۵۰ دلار رسیده بود، در سال ۱۹۸۰ شروع به ریزش کرد، بسیاری از معامله‌گران بلند مدت، آن ریزش را یک اصلاح می‌دانستند و اقدام به خرید بیشتر نقره می‌کردند اما قیمت نقره تا حدود ۳.۵ دلار نیز پایین آمد و حدود ۲ دهه در آن حوالی ماند!

به دنبال این سخنان پیتر برانت، معامله‌گر کهنه‌کار بازار‌های مالی، بسیاری از طرفداران بیت‌ کوین از این سخنان خشمگین شدند و در جواب برانت عنوان کردند که تو چگونه یک تکنولوژی مانند بیت کوین را با سنگ مقایسه می‌کنی!؟

این افراد معتقد‌ند که مقایسه بیت کوین با طلا و نقره کاملا اشتباه است؛ زیرا بیت کوین یک تکنولوژی است که بسیار کاربردی‌تر از طلا و نقره است! شما در زمان فروپاشی اقتصادی جهان نمی‌توانید با خود، طلا و نقره حمل کنید! بیت کوین ویژگی‌هایی دارد که آن را از طلا و نقره با ارزش‌تر می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا