اخباراخبار سهام های بین المللی

سیندا، تحت فشار پکن، سرمایه گذاری ۹۴۴ میلیون دلاری در واحد Ant را کنار می گذارد

به گفته افراد مطلع، شرکت China Cinda Asset Management قرارداد خرید ۲۰ درصد از سهام بازوی مالی مصرف کننده Ant Group غول فین تک به ارزش ۹۴۴ میلیون دلار را به دلیل فشار مقامات دولتی لغو کرد.

سیندا، یکی از چهار شرکت بزرگ مدیریت دارایی دولتی (AMC) در چین، بدون ذکر دلیل، اعلام کرد که سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده در Ant را لغو کرده است.

این تصمیم می‌تواند بازسازی Ant، ​​یکی از شرکت‌های وابسته به علی‌بابا (NYSE:BABA) و احیای اولین بازار عمومی آن را پس از اینکه تلاش لیست شدن دوگانه ۳۷ میلیارد دلاری آن در آخرین لحظه در نوامبر ۲۰۲۰(آبان۱۳۹۹) از مسیر خارج شد، به تعویق بیندازد.

دو منبع با آگاهی مستقیم از این موضوع گفتند، تزریق سرمایه حیاتی Cinda به Ant توسط تنظیم کننده اصلی آن – کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین (CBIRC) – تأیید شد، اما نتوانست تأییدیه مقامات عالی دولتی را کسب کند.

یکی از منابع گفت شورای دولتی چین، کابینه آن، یکی از مقاماتی بود که پیشنهاد سیندا برای سرمایه گذاری در Ant را در حالی که کسب و کار اصلی شرکت فین تک هنوز در میانه بازسازی بود، زیر سوال برد و در نهایت آن را رد کرد.

منبع دوم گفت که این رد همچنین ناشی از نگرانی است که ممکن است این معامله با جهت‌گیری اصلاحات AMC که مدیران دارایی‌ها را ملزم می‌کند بر کسب‌وکار اصلی خود یعنی واگذاری وام‌های پرریسک و واگذاری دارایی‌های غیر اصلی تمرکز کنند، مغایرت داشته باشد.

سیندا روز دوشنبه از توضیح بیشتر فراتر از بیانیه پنجشنبه خود مبنی بر اعلام عقب نشینی، که در آن اعلام کرد این تصمیم پس از بررسی تجاری محتاطانه و مذاکره با واحد مالی مصرف کننده Ant گرفته شده است، خودداری کرد.

Ant به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

هفته گذشته، این شرکت گفت که به “تصمیم تجاری” Cinda احترام می گذارد و “اطمینان حاصل می کند که کار اصلاح” برای واحد مالی مصرف کننده انجام شده است.

CBIRC و دفتر اطلاعات شورای ایالتی فوراً به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این منابع به دلیل حساسیت موضوع از ذکر هویت خودداری کردند.

سیندا، که در اواخر دهه ۱۹۹۰(اواخر دهه هفتاد) در پکن برای رسیدگی به بدهی های سرگردان در بانک های دولتی تأسیس شد، وزارت دارایی را بزرگترین سهامدار خود می داند.

طرح سرمایه گذاری باطل شده، سهم سیندا در شرکت تامین مالی Chongqing Ant Consumer Finance را به ۲۴ درصد افزایش می داد و مدیر دارایی را به دومین سرمایه گذار بزرگ آن تبدیل می کرد.

واحد مالی مصرف کننده Ant برنامه ریزی کرده بود که سرمایه ثبت شده خود را از ۸ میلیارد یوان به ۳۰ میلیارد یوان (۴.۷۳ میلیارد دلار) افزایش دهد که ۶ میلیارد یوان از Cinda می آید و سرمایه گذاران استراتژیک جدیدی را وارد می کند.

بر اساس گزارش سیندا در اواخر ماه گذشته به بورس اوراق بهادار هنگ کنگ، حتی پس از افزایش سرمایه برنامه ریزی شده، Ant باید ۵۰ درصد از سهام این واحد را حفظ کند.

دو سرمایه‌گذار دیگر در واحد اَنت – Jiangsu Yuyue Medical Equipment & Supply Co Ltd و Sunny Optical Technology Group Co Ltd – که قبلاً با افزایش سرمایه موافقت کرده بودند، روز جمعه گفتند که سرمایه‌گذاری خود را با توجه به اقدام Cinda به تعویق خواهند انداخت.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا