اخبار ارز دیجیتالاخبار کاردانومطالب ویژه

تحلیل تکنیکال کاردانو؛ پنج شنبه ۳۰ دی

رمزارز کاردانو(XRP) از ۱۰ ژانویه(۲۰ دی) الی ۱۸ ژانویه(۲۸ دی) تقریبا ۴۵ درصد افزایش یافت که طی آن ، سقف نوسان ۱.۶۴ دلاری در داخل ناحیه عرضه روزانه به ثبت رسید. این ناحیه عرضه از ۱.۵۴ دلار الی ۱.۷۶ دلار متغیر است. روند اصلاحی حاصل شده ، ADA را در مسیر کاهش ۱۹ درصدی سمت به ناحیه تقاضای روزانه ، از ۱.۲۲ دلار تا ۱.۳۵ دلار قرار داد.

نکته قابل توجه این است که این ناحیه حمایتی ،میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) در ۱.۳۳ دلار را دربر می گیرد. از این رو، امتحان مجدد آن می تواند منجر به از سرگیری روند صعودی شود. بنابراین، سرمایه‌گذاران می‌توانند انتظار داشته باشند که نوسانات ADA در این ناحیه تغییر  جهت دهد و  درنهایت ،به آغاز یک روند صعودی منتهی شود.

ناخیه عرضه روزانه فوق الذکر ، نخستین مقاومتی است که قیمت کاردانو در رالی جدید خود با آن روبرو خواهد شد. عبور موفق ازاین ناحیه ، ADA را در مسیر رشد به سمت SMA 200 روزه در ۱.۸۲ دلار قرار می دهد. با رسیدن قیمت به این سطح مقاومتی ، ADA مجموعا ۳۶ درصد رشد می کند.

در صورت ادامه روند صعودی، ADA این فرصت را دارد که به سمت سد مقاومت هفتگی در ۱.۸۷ دلار حرکت کند. در مجموع ، این روند صعودی منجر به رشد ۴۰ درصدی کاردانو خواهد شد.

ADAPERP 2022 01 20 07 35 02 637782415731209571 300x170 - تحلیل تکنیکال کاردانو؛ پنج شنبه 30 دی
نمودار ۱ روزه جفت ارز ADA/USDT

به رغم اینکه شرایط برای صعود ADA مهیا به نظر میرسد اما کاهش قیمت به زیر این ناحیه تقاضا که اخیراً شکل گرفته است و از ۱.۲۲ تا ۱.۳۵ دلار متغیر است ، حاکی از ضعف خریداران است. بسته شدن کندلی روزانه زیر سطح حمایت هفتگی در ۱.۲۰ دلار، سناریوی صعودی را باطل می کند.

سپس ، ADA مجددا در مسیر مورد امتحان قرار دادن ناحیه حمایتی روزانه که از ۱.۰۲ دلار الی ۱.۲۰ دلار امتداد می یابد ، قرار می گیرد.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: fxstreet

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا