اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های تکنولوژی

سونی به دنبال شرکای جدیدی برای پروژه تحول آفرین خودروی الکتریک است

توکیو (رویترز) – یکی از مدیران سونی (NYSE:SONY) به رویترز گفت: گروه سونی احتمالاً شرکای فناوری جدیدی را به پروژه خودروی الکتریکی (EV) خود اضافه خواهد کرد تا به آن کمک کند یک تجارت حمل و نقل را ایجاد کند تا اتومبیل ها را از ماشین های حمل و نقل به فضاهای سرگرمی تبدیل کند.
تغییر مداوم به سمت خودروهای برقی که ساخت آن‌ها آسان‌تر از موتورهای احتراق داخلی است، به شرکت‌های جدید اجازه می‌دهد تا در تولید خودرو شرکت کنند. در عین حال، انتظار می‌رود رانندگی خودکار و اتصال ۵G با تبدیل خودروها به پلتفرم‌های موبایل برای خدمات اطلاعاتی و سرگرمی، صنعت خودرو را تغییر دهد.
ایزومی کاوانیشی(Izumi Kawanishi)، مدیر کل ارشد که مدیریت کسب و کار جدید Sony Mobility را بر عهده خواهد داشت، در مصاحبه ای گفت: “ما خطر نادیده گرفتن خودروهای الکتریکی را بیشتر از چالشی که آنها ایجاد می کنند، می بینیم.” او اضافه کرد که تحول آتی خودروها از جهاتی شبیه به نحوه تبدیل فناوری اطلاعات گوشی ها به گوشی های هوشمند است.
کنیچیرو یوشیدا(Kenichiro Yoshida)، مدیر اجرایی سونی، با اعلام ایجاد این واحد متحرک جدید در نمایشگاه فناوری CES در لاس وگاس، برای اولین بار پیشنهاد کرد که خالق کنسول‌های بازی پلی‌استیشن تلاش می‌کند پروژه توسعه EV که دو سال پیش آغاز شده بود را به یک سرمایه گذاری پول ساز تبدیل کند.

تاکنون، سونی دو نمونه اولیه خودروی الکتریکی “Vision” را با کارخانه ای در اتریش که متعلق به سازنده قطعات خودرو کانادایی Magna International (NYSE:MGA) است، ساخته است که همچنین برای شرکت هایی مانند BMW، مرسدس بنز و تویوتا موتور (NYSE:TM) خودرو می سازد.
از دیگر اعضای پروژه اروپایی آن می‌توان به تولیدکننده قطعات خودرو آلمانی بوش، شرکت فرانسوی فناوری خودرو Valeo (PA:VLOF) SE و استارت‌آپ خودروهای خودران مجارستانی AImotive اشاره کرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا