اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های تکنولوژی

نقل مکان اینتل به اوهایو رقابت برای استعدادها را به ارمغان می آورد

برنامه اینتل (NASDAQ:INTC) برای ساخت یک مجتمع تراشه سازی ۲۰ میلیارد دلاری در حومه کلمبوس، اوهایو، واضح ترین نشانه از رشد بخش فناوری در غرب میانه ایالات متحده است. توسعه ای که مطمئناً رقابت شرکتی را برای کارگران و منابع افزایش می دهد.

سرمایه‌گذاری اینتل بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در ایالت است، اما حومه کلمبوس در نیو آلبانی، جایی که اینتل دو کارخانه تولید تراشه را در آن خواهد ساخت، قبلاً شاهد هجوم مراکز داده از جمله Amazon.com Inc (NASDAQ:AMZN)،شرکت مادر فیس‌بوک (NASDAQ: FB) متا و گوگل (NASDAQ:GOOGL) شرکت الفابت بوده است.

همین آگوست گذشته(مرداد)، گوگل سرمایه گذاری خود را در نیو آلبانی یک میلیارد دلار افزایش داد.

جینا رایموندو(Gina Raimondo)، وزیر بازرگانی، در بیانیه ای در اوهایو گفت: «تاسیساتی مانند (کارخانه های اینتل)، همه این مشاغل مشاغلی با مهارت بالا هستند. او افزود: “همه این تولیدات در هر سطح، نه فقط در مقطع دکترا، به مقداری آموزش نیاز دارند.”

دو کارخانه اول تراشه اینتل ۳۰۰۰ شغل ایجاد خواهند کرد و این شرکت قصد دارد به مرور زمان به هشت کارخانه برسد. ۱۰۰ میلیون دلار برای همکاری با دانشگاه ها و کالج های محلی اوهایو برای ایجاد نیروی کار در صنعت تراشه متعهد شده است.

در حالی که دیگر مراکز راست بلت(راست بلت منطقه ای در شمال شرقی و غرب میانه ایالات متحده است که از حدود سال ۱۹۸۰ شروع به زوال صنعتی کرده است). در طول دهه‌ها آسیب دیده‌اند، کلمبوس مرکز ایالت اوهایو با دانشگاه ایالتی اوهایو و شش شرکت فورچون ۵۰۰، از جمله شرکت Nationwide Mutual Insurance و کاردینال هلث (NYSE:CAH) عملکرد خوبی داشته‌اند.

علاوه بر این، به دلیل موقعیتش در نزدیکی بزرگراه مهم بین ایالتی ۷۰ که سراسر ایالات متحده را قطع می کند، در ایجاد صنعت لجستیک و انبارداری برنده اولیه بوده است.

منابع آب فراوان و انرژی پایدار نیز کلید برنده شدن این معامله بود، زیرا اینتل به منابع طبیعی عظیمی نیاز دارد، اگرچه گفته است که قصد دارد ۱۰۰٪ از انرژی های تجدیدپذیر تامین شود و به آب مثبت خالص دست یابد.

جی پی ناوسیف(JP Nauseef)، رئیس JobsOhio، که نقش مهمی در آوردن سرمایه گذاری اینتل به ایالت داشت، گفت: «اوهایو سال‌ها است که می‌گوید ما آب فراوانی داریم و این یک نقطه قوت برای صنعت در این کشور است.و این موضوع به عنوان یک مزیت برای ما به کار آمد.

 

 

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا