اخباراخبار ارز دیجیتال

حجم پایین در بازارهای اسپات و مشتقات کریپتو نشان دهنده شرایط نزولی است

ارزش بازارهای ارز دیجیتال طی دو هفته گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و کاهش قیمت ها باعث افزایش حجم معاملات نشده است. داده ها نشان می دهد که حجم بازار اسپات ارزهای دیجیتال از ۱.۴ تریلیون دلار در نوامبر ۲۰۲۱ به ۵۹۳ میلیارد دلار در این ماه کاهش یافته است. در دو ماه گذشته نیز سود باز(open interest) و حجم معاملات آتی بیت کوین به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

حجمهای کریپتو از نوامبر ماه به ماه کاهش می یابد

زمانی که بازارهای کریپتو ارزش قابل توجهی از دست می دهند، معامله گران به دنبال این هستند که شاید حجم معاملات افزایش یابد تا از قیمت های فعلی حمایت کند. از آنجایی که تعدادی از کوین ها در هفته دوم نوامبر(۱۸ تا ۲۵ آبان) به قیمت های بالایی رسیدند، حجم بازار اسپات کریپتو به کاهش خود ادامه داد.

داده‌های سیستم اطلاعاتی حجم صرافیهای theblockcrypto.com، که داده‌ها را از آمارهای cryptocompare.com به دست می آورد، نشان می‌دهد که حجم بازار اسپات نسبت به نوامبر ماه به ماه کاهش یافته است.

11 1 - حجم پایین در بازارهای اسپات و مشتقات کریپتو نشان دهنده شرایط نزولی است

در حالی که نوامبر شاهد ۱.۴ تریلیون دلار حجم بود،حجم دسامبر(آذر) ۱.۰۴ تریلیون دلار ثبت شد. در حالی که داده ها برای ماه ژانویه ۲۰۲۲ ناقص است، تاکنون ۵۹۳ میلیارد دلار حجم تسویه شده است.

اگرچه حجم بازار اسپات نوامبر بزرگتر از ماه دسامبر و سه هفته ژانویه(۱۱دی تا ۱ بهمن) بود، اما حجم ۲.۲۳ تریلیون دلاری ثبت شده در می ۲۰۲۱(اردیبهشت) دو برابر حجم آن بود. حجم روزانه صرافیها از الگوی مشابه پیروی می کند همچنان که حجم معاملات روزانه کریپتو کمتر از دو ماه قبل است.

22 1 - حجم پایین در بازارهای اسپات و مشتقات کریپتو نشان دهنده شرایط نزولی است

در ۲ نوامبر ۲۰۲۱، ۵۳.۲۷ میلیارد دلار تسویه شد، در حالی که داده های ۲۲ ژانویه(۲بهمن) ۲۰۲۲، ۲۴.۶۵ میلیارد دلار را نشان می دهد. در حالی که حجم بازار ماهانه و روزانه دارایی های دیجیتال کاهش یافته است، همین امر را می توان در مورد بازارهای مشتقه مانند معاملات آتی و آپشن نیز گفت.

33 1 - حجم پایین در بازارهای اسپات و مشتقات کریپتو نشان دهنده شرایط نزولی است

زمانی که بیت کوین در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱(۱۹آبان) به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید، روز بعد ۲۸ میلیارد دلار سود باز آتی بیت کوین ثبت شد. آمارهای ۲۲ ژانویه نشان می دهد که ۱۴.۶۴ میلیارد دلار سود باز در میان صرافی های آتی بیت کوین ثبت شده است.

با توجه به حجم معاملات آتی بیت کوین، آنها در ماه اکتبر(مهر) بیشتر از ماه نوامبر بودند. ۱.۹۴ تریلیون دلار در اکتبر گذشته ثبت شد و در این ماه، تنها ۱.۰۸ تریلیون دلار تاکنون ثبت شده است. مجموع سود باز و حجم مرتبط با آپشنهای بیت کوین نیز در دو ماه گذشته ماه به ماه کاهش یافته است.

در بیشتر موارد، حجم کم در بازارهای اسپات و مشتقات ارز دیجیتال تأثیر منفی بر اقتصاد کریپتو گذاشته است. افزایش حجم معمولا نشان دهنده معاملات صعودی است، اما در دوره اخیر چنین نبوده است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:news.bitcoin

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا