اخبار جهانبرگزیده ها

مک دونالد، سرمایه‌گذاران کریپتو را به تمسخر گرفت!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مک‌دونالد با انتشار یک توییت وایرال که طی چند ساعت بیش از ۸۸ هزار لایک گرفت، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را با بازیگوشی مورد تمسخر قرار داد. غول رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد در توییت خود نوشته است:

آن‌هایی که حساب توییتری رمزارزی دارید، حالتان چطور است؟

به این ترتیب، مک‌دونالد به یک میم معروف در مورد دو برادر که در بازار رمزارزها ضرر کردند و مجبور به استخدام در این رستوران شدند، اشاره کرده است.

این توییت ساده توجه مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل غول هوش تجاری مایکرواستراتژی (MicroStrategy) را به خود جلب کرده و او تصویری از خود با کلاه مک دونالد منتشر کرده است. این حامی بزرگ بیت کوین که ثروتش طی سقوط اخیر ضربه بزرگی خورده است، می‌گوید که برای کسب سود بیشتر از این ضرر، هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهد.

تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss)، مدیرعامل صرافی جمینی نیز که درباره خرید «مک‎دیپ بزرگ» شوخی ‌کرده بود، اظهارات مشابهی را بیان کرد.

در این میان، نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور، اخیراً تصویری از خود در حالی که یونیفرم مک دونالد به تن دارد، منتشر کرده است. این کشور واقع در آمریکای مرکزی، حدود ۲۰ میلیون دلار را به دلیل خرید بیت کوین در زمان نامناسب توسط ابوکیله از دست داد. با این حال، به نظر می‌رسد این عملکرد وحشتناک، شور و شوق ابوکیله را کاهش نداده است.

در زمان انتشار این خبر، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱٫۶۴ تریلیون دلار است که یک سقوط بزرگ را نسبت به اوج ۳٫۱ تریلیون دلاری خود تجربه کرده است. داده‌های بازار نشان می‌دهند که بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) هر دو تقریباً ۵۰ درصد با اوج‌های خود که در ماه نوامبر به ثبت رسانده بودند، فاصله دارند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا