اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

اینستاگرام هم رمزارزی شد! – رمز ارز نیوز

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در گزارش جدیدی که در خبرگزاری Financial Times (FT) منتشر شده، گفته شده است که شرکت Meta قصد دارد قابلیت پشتیبانی از توکن‌های غیر مثلی (NFT) را به شبکه‌های اجتماعی خود، فیسبوک و اینستاگرام اضافه کند.

بنابر این گزارش، شرکت Meta به دنبال بهره برداری از هیاهوی جهانی NFT است و قصد دارد یک بازار NFT را با پلتفرم‌های شبکه اجتماعی به شدت محبوب خود، ادغام کند. این خبرگزاری مدعی است که تیم سازنده هر دو پلتفرم به دنبال قابلیتی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد NFT خود را خلق کنند و به عنوان تصویر پروفایل از آن استفاده کنند.

دو منبعی که به این دو پلتفرم شبکه اجتماعی بسیار نزدیک هستند، مدعی شده اند که Meta قصد دارد یک بازار NFT کاملاً اختصاصی برای خود توسعه دهد. طبق گزارشات اخیر خبرگزاری‌ها، تصمیم Meta در حالی عمومی شده که شبکه اجتماعی رقیب یعنی توییتر، به تازگی امکان قرار دادن NFT در تصویر پروفایل کاربران iOS را فراهم کرده است.

در آگوست ۲۰۲۱، دیوید مارکوس (David Marcus) که در آن زمان رئیس گروه F2 فیسبوک بود، در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ، با اشاره به این که «کمپانی Meta به دنبال راه‌های جدیدی» برای همراه شدن با این توکن‌های منحصر به فرد است، به ساخت یک بازار اختصاصی NFT اشاره کرده بود.

فکر کردن به متاورس به عنوان یک محیط دیجیتالی، در طراحی محصولاتی که باید آینده-محور باشند، بسیار مفید است. وقتی به چیزهایی که در یک متاورس نیاز است فکر می‌کنم، انتقال سریع و ساده دارایی، ساخت یک زیر ساخت جدید و تعامل پذیری به نظرم پر اهمیت است، زیرا کاربر می‌خواهد برای شرکت در متاورس چندین کیف پول داشته باشد. به نظر من، داشتن پولی قابل برنامه ریزی و قرارداد هوشمند در بلاکچین تحولی بزرگ در متاورس ایجاد می‌کند. چون اگر شما یک تولید کننده باشید و بخواهید NFT خلق کنید، احتمالاً می‌خواهید آن را بفروشید یا اجاره بدهید. بنابراین می‌توان یک مدل کسب و کار در حول این محور ایجاد کرد که البته با زیرساخت پرداختی کنونی و بدون قرارداد هوشمند غیر ممکن است.

البته خبرگزاری Financial Times هنوز نظر قطعی درباره احتمال خلق یک بازار NFT توسط Meta یا برنامه‌های آتی اینستاگرام و فیسبوک حول این موضوع را منتشر نکرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا