اخبار متاورسبرگزیده ها

میکروورس یا متاورس؛ تحولی جدید در راه است؟!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گفته یوری فیلیپچوک، مدیرعامل پلتفرم مجازی Party.Space، تجارب حضور در میکروورس‌ها سرنوشت دنیای متاورس را مشخص می‌کند.

به گفته بنیان‌گذار و مدیر عامل پلتفرم مجازی Party.Space، تجارب میکروورس آینده متاورس خواهد بود.

یوری فیلیپچوک معتقد است که سازندگان وب ۳ باید تمرکز خود را بر روی پیدا کردن بهترین راه توسعه جهت تعاملات آنلاین قرار دهند.

ایده اصلی این طرح بر مبنای ساخت جوامع کوچک جهت تشکل یک جامعه بزرگ بنا شده است. در حقیقت هر جامعه آنلاین میکروورسی اختصاصی می‌سازد و جمع میکروورس‌ها باعث پیدایش و تشکیل متاورس می‌شود.

Party.Space در می ۲۰۲۰ با هدف توسعه بازی و گفتگوهای ویدئویی راه‌اندازی شد. آن‌ها اکنون با ۶۵ شرکت برای میزبانی کنفرانس‌ها، مهمانی‌های پایان سال، رویدادهای تیم‌سازی و کارگاه‌ها همکاری دارند.

یکی از ساخته‌های فیلیپچوک میکروورس معبد دوج (Doge Temple) است. معبد دوج فضایی مجازی برای معاشرت طرفداران این میم کوین پرطرفدار است که در نوامبر ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد.

این هفته مراسم سالانه Golden Kitty برای هفتمین بار برگزار شد و Doge Temple با وجود پیشرفت تا مرحله نیمه‌نهایی اما موفق به گرفتن جایزه نشد. شرکت ConsitutionDAO جایزه Golden Kitty را به خاطر توسعه پروژه Phantom دریافت کرد. این جایزه هر سال به بهترین پروژه توسعه یافته در وب ۳ تعلق می‌گیرد.

فیلیپچوک به کوین تلگراف گفت:

ما می‌خواهیم تجربه‌هایی جذاب از میکروورس برای کاربران بسازیم. ما قصد داریم امکان سفر در میکروورس‌ها را برای مردم فراهم کنیم تا بتوانند بهترین بستر را انتخاب کنند. ما به طور جدی در حال بررسی راه جدیدی برای ارتباط با مردم هستیم.

همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه‌های جهانی سبب شد تا بسیاری مجبور شوند بخش‌هایی از زندگی خود را به صورت آنلاین مدیریت کنند. در این دوره نرم‌افزار تماس ویدئویی Zoom یا نرم‌افزارهایی مثل Teams و Slack کمک شایانی به اداره امور کاری و زندگی شخصی کردند.

فیلیپچوک گفت:

رویدادهای مجازی و متاورسی به وجود آمده‌اند تا برای همیشه کنار ما بمانند. استفاده از آن‌ها بسیار راحت و سرگرم‌کننده است و به نسبت پلتفرم‌هایی مثل Zoom قابلیت‌های بیشتری دارند.

معبد دوج ایده‌های متاورسی خود را دوم نوامبر از طریق شبکه اجتماعی ​​اطلاع‌رسانی کرد. این مجموعه به طور مختصر از اهداف خود سخن گفت و اعلام کرد به زودی امکان تجمع افراد در فضایی مجازی و مصنوعی به وجود خواهد آمد. متن این پیام به این صورت بود:

فضایی در متاورس ساخته خواهد شد که همه چیز در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد. متاورس یک دنیای سه بعدی برای جوامع، گرایش‌ها و ایده‌های متنوع ایجاد خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا