اخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کوین

میزان انتشار کربن در استخراج بیت کوین ۵۰ برابر کمتر از هوانوردی است

بیت کوین (BTC) به کرات با توجه به مصرف بالای برق و ردپای کربنی آن ، مورد انتقاد قرار می گیرد، اما آیا همچنان باید این انتقادات را در سال ۲۰۲۲ جدی بگیریم؟

بیت کوین، صنعت هوانوردی، طلا ویا رخت‌خشک‌کن : کدام یک برای محیط زیست بهتر است؟

طبق جدیدترین گزارش شبکه استخراج بیت کوین از سوی شرکت سرشناس مدیریت دارایی های دیجیتال ، Coinshares ، تأثیرات بیت کوین (BTC) بر تغییرات اقلیمی به شدت مورد اغراق قرار می گیرد. در این مطلب تاثیرات آن با برخی از صنایع دیگر را مقایسه می کنیم.

screenshot u.today 2022.01.29 20 17 28 167x300 - میزان انتشار کربن در استخراج بیت کوین 50 برابر کمتر از هوانوردی است

در ابتدا، تمامی ماینرهای بیت کوین (BTC) موجود در زمین تنها ۰.۰۵ درصد از برق جهانی را مصرف می کنند. برق مصرف شده این ماینرها به میزان ۸۹ تراوات ساعت است، در حالی که جمعیت جهان به میزان ۱۶۲۱۹۴ تراوات ساعت مصرف می کنند.

وقتی صحبت از ردپای کربن می شود، استخراج بیت کوین (BTC) را نمی توان با برخی از صنایع مقایسه کرد.

برای نمونه ، ردپای صنعت استخراج بیت کوین ۵۰ برابر کمتر از صنعت هوانوردی، ۲۵ برابر کمتر از دستگاه های تهویه مطبوع است. قابل توجه است که حتی کل رخت خشک کن های جهان نیز ۱۲ درصد بیشتر از ماینرهای بیت کوین (BTC) دی اکسید کربن منتشر می کنند.

بیت کوین شانس این را دارد که به طور کامل ردپای کربن خود را متوازن کند

با توجه به اینکه بیت کوین (BTC) اغلب با طلا  مقایسه می شود، جالب است که بدانیم ،صنعت استخراج طلا  برای محیط زیست سه برابر خطرناک تر از استخراج بیت کوین است.

با این حال، حتی میزان مصرف فعلی برق استخراج قابل کاهش می باشد: انرژی مصرفی بخش استخراج بیت کوین (BTC) می تواندبه گاز طبیعی تغییر کند. در صورتی که چنین تحولی اجرایی شود ، استخراج بیت کوین در سراسر جهان کربن‌خنثی خواهد شد.

بنا بر گزارشات پیشین رسانه U.Today ، الکس گلادشتاین(Alex Gladstein)، یکی از حامیان بیت کوین (BTC) متوجه این مسئله شد که ردپای کربن بیت کوین (BTC) قابل مقایسه با کشتی های کروز است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: U.today

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا