اخبار بیت کویناخبار جهانبرگزیده ها

گردشگری یک زوج ایتالیایی فقط با بیت کوین

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اخیراً، یک زوج ایتالیایی از موفقیت‌آمیز بودن چالشی که برای خود تعیین کرده بودند، گزارش دادند: سفر به السالوادور، یک کشور کوچک در آمریکای مرکزی که در تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۲۱ بیت‌ کوین را به عنوان یک ارز قانونی برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات پذیرفت.

بر اساس گزارشی که در تاریخ ۲۷ ژانویه گزارش شد، ریکی (Rikki) و لورا (Laura) موفق شدند به مدت ۴۵ روز در السالوادور سفر کنند و پرداخت‌های خود را فقط با بیت کوین انجام دهند.

ریکی یک پادکستر بیت کوین و فعال حقوق بشر است که از سال ۲۰۱۶ در این بخش فعال است. لورا نیز به عنوان یک مدیر انجمن در فضای بلاکچین کار می‌کند و از سال ۲۰۱۹ بر روی رمزارزها متمرکز شده است.

به گفته این زوج، در سان سالوادور – پایتخت کشور السالوادور – مکان‌های زیادی بیت کوین را می‌پذیرند، از مک‌دونالد و استارباکس گرفته تا کسب‌وکارهای خانوادگی و کوچک. در همین حال، در ال زونته، یکی از محبوب‌ترین شهرهای ساحلی السالوادور که محل تولد قانون بیت ‌کوین نیز است، اکثر فروشندگان تبلیغ می‌کنند که بیت ‌کوین را می‌پذیرند.

به گفته ریکی و لورا، مشکل اصلی این است که بیشتر شهروندان السالوادور بیت کوین را به خوبی نمی‌شناسند و درک نمی‌کنند، حتی گاهی اوقات آن را با Chivo Wallet، کیف پولی که دولت این کشور راه‌اندازی کرده، اشتباه می‌گیرند و یا طرز استفاده از این کیف پول را نمی‌دانند. به همین دلیل است که برخی از کسب‌وکارها ممکن است مایل به پذیرش بیت کوین نباشند.

این زوج به مسافران دیگری که قصد تجربه مشابهی را دارند، توصیه می‌کنند که ابتدا از فروشنده بپرسند که آیا بیت کوین را قبول می‌کند یا خیر، و اگر فروشنده بگوید نه، مشتری باید آنجا را ترک کند.

ریکی و لورا می‌گویند:

تعداد کمی از مردم السالوادور می‌دانند بیت ‌کوین چیست، چگونه کار می‌کند، یا تفاوت بین شبکه لایتنینگ و تراکنش‌های درون زنجیره‌ای را می‌دانند.

لورا همچنین اشاره کرد:

بعضی از مردم السالوادور فکر می‌کنند که تنها در صورت استفاده از برنامه Chivo می‌توان با بیت کوین پرداخت کرد، ظاهراً از سایر کیف پول‌های لایتنینگ مانند BlueWallet یا Wallet of Satoshi بی‌اطلاع هستند.

ریکی هم گفت:

هیچ‌کس در اینجا چیزی در مورد بیت کوین نمی‌داند. آنها یک ثانیه آموزش هم برای مردم السالوادور ارائه نکرده‌اند.

به همین دلیل است که این زوج معتقدند که گردشگران بیت کوینر باید وقت خود را با مردم محلی بگذرانند و دانش خود را در مورد بیت کوین به اشتراک گذاشته و صبور باشند؛ چون که مردم السالوادور تازه شروع به درک این شبکه پولی کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا