اخباراخبار سهام های بین المللیاخبار فاندامنتالسهام شرکت های تکنولوژی

خرید شرکت Bungie توسط سونی با قراردادی ۳.۶ میلیارد دلاری

(رویترز) – کمپانی سونی (NYSE:SONY)، خالق اصلی بازی ویدیویی “Halo”، شرکت Bungie را در معامله ای به ارزش ۳.۶ میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. این شرکت آمریکایی در یک پست وبلاگی اعلام کرد، بانجی به خانواده پلی استیشن سونی می‌پیوندد، زیرا این شرکت ژاپنی شبکه استودیوهای بازی داخلی خود را در پشت آثار موفقی مانند “Spider Man” تقویت می‌کند تا سود بیشتری دریافت کند.

شرکت مایکروسافت که کنسول‌های ایکس‌باکس آن مدت‌ها از نظر فروش نسبت به پلی‌استیشن سونی عقب‌تر بودند، اوایل ژانویه (اواسط دی) ۶۹ میلیارد دلار برای خرید سازنده بازی معروف “Call of Duty”، شرکت اکتیویژن بلیزارد، در نظر گرفته است.

پیر هاردینگ رولز، تحلیلگر بازی در Ampere Analysis گفت: “در حالی که این یکی از بزرگترین خریدهای سونی است، اما مبلغ پرداختی توسط مایکروسافت، رقابت سنگینی را در این بخش ایجاد می کند.

بانجی اکنون قصد دارد استعدادهای بیشتری را در استودیو برای ساخت بازی “Destiny 2” استخدام کند، یک بازی ویدیویی که قبلاً توسط اکتیویژن بلیزارد منتشر شده بود. فضای بازی‌های ویدیویی به سرعت در حال رشد است تا از فرصت پیش آمده از افزایش تقاضای ناشی از همه‌گیری استفاده کند، زیرا معاملات جدید مرز بین رایانه‌های شخصی و شرکت‌های بازی‌های موبایل را محو می‌کند، زیرا این شرکت‌ها به دنبال جریان‌های درآمدی جدید هستند.

به گفته شرکت بانکداری سرمایه گذاری Drake Star Partners، این بخش در مسیر ثبت رکورد جدید ۱۵۰ میلیارد دلاری در معاملات، تامین مالی و عرضه اولیه سهام در سال جاری است.

جیم رایان، رئیس بخش پلی استیشن، گفت: “این معامله گام مهمی در استراتژی ما برای افزایش دسترسی پلی استیشن به مخاطبان بسیار گسترده تر است.” بانجی یک واحد مستقل از سونی خواهد بود و توسط هیئت مدیره آن به ریاست مدیر عامل Pete Parsons اداره می شود.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع: Investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا