اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

بزرگ‌ترین میم کوین سال ۲۰۲۲ کدام است؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

نتایج نظرسنجی جدید کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) در توییتر، نشان می‌دهد که اشتیاق برای میم کوین سیف مون (SafeMoon) همچنان بالاست. در این نظرسنجی که پرسیده شده «کدام میم کوین برتر در سال ۲۰۲۲ همچنان باقی می‌ماند و به اوج می‌رسد؟»، سیف مون توانسته است تقریبا نیمی از آرا (۴۴٫۲ درصد) را به خود اختصاص دهد. پس از سیف مون، شیبا (SHIB) با ۳۰٫۴ درصد و دوج کوین (DOGE) با ۱۳٫۵ درصد، به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

safemoon-next-big-meme-coin
نتایج نظرسنجی کوین مارکت کپ در توییتر.

نتایج این نظرسنجی، تایید دیگری بر افزایش محبوبیت سیف مون در میان کاربران است. سیف مون همراه با دوج کوین، شیبا و سایر کوین‌های با تم سگ، در گروه «میم کوین‌ها» قرار می‌گیرد. اگرچه سیف مون در مارس ۲۰۲۱ وارد بازار شده و یک رمزارز جدید به شمار می‌رود، اما «ارتش سیف مون» دست کمی از همتایان محبوب خود ندارد. داده‌ها نشان می‌دهند که در حال حاضر، گروه تلگرامی این پروژه حدود ۱۶۰ هزار عضو و حساب توییتری آن ۱٫۳ میلیون دنبال‌کننده دارد.

تفاوت بین سیف مون و سایر میم کوین‌ها

داشتن حمایت قوی از سوی جامعه، مهم‌ترین ویژگی سیف مون است. سیف مون به سرعت و در عرض یک ماه پس از راه‌اندازی خود، هیجانات بسیاری را در بازار ایجاد کرد. در عرض چند روز، قیمت این ارز دیجیتال ۷ هزار درصد افزایش یافت. با این حال، یک جامعه بزرگ برای تبدیل شدن سیف مون به میم کوین بزرگ بعدی کافی نیست.

مانند بسیاری از میم کوین‌ها، سیف مون نیز سفر خود را بدون هیچ محصولی در دنیای واقعی آغاز کرد. این ارز دیجیتال در ابتدا تحت تاثیر تبلیغات رشد کرد، اما به زودی متوجه شد که باید کارهای بیشتری را انجام دهد تا از برچسب خوردن به عنوان یک شت کوین فرار کند.

اولین ابزاری که تیم برای سیف مون ایجاد کرد، کیف پولی برای آن بود که در سپتامبر ۲۰۲۱ در گوگل پلی و در اکتبر ۲۰۲۱ در اپل استور عرضه شد. داده‌ها نشان می‌دهد که این کیف پول در مجموع بیش از ۵۰۰ هزار بار دانلود شده است.

مهم‌ترین پیشرفت بعدی این پروژه، ارتقای آن به نسخه ۲ بود که با هدف کاهش عرضه سیف مون به یک مقدار قابل مدیریت، در دسامبر ۲۰۲۱ اتفاق افتاد.

بنابراین، برخلاف بسیاری از میم کوین‌ها که معمولاً عرضه بسیار بالایی دارند – و این موضوع منجر به قیمت پایین برای آنها می‌شود – سیف مون با توکنومیک (اقتصاد توکنی) متفاوتی عرضه می‌شود. این میم کوین دارای یک مدل عرضه ضدتورمی است که در آن تعداد کوین‌های در گردش به مرور زمان کاهش می‌یابد. همچنین، با انجام هر تراکنش، تعداد مشخصی از توکن‌های سیف مون سوزانده می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، وقتی عرضه یک دارایی کاهش یابد، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. بنابراین، در بلندمدت می‌توانیم شاهد دستاوردهای بزرگی برای سیف مون باشیم؛ زیرا تقاضا برای این میم کوین همچنان رو به افزایش است. علاوه بر این‌ها، لیست شدن سیف مون در صرافی‌های بیشتر، می‌تواند کاتالیزور جدیدی برای افزایش قیمت این میم کوین باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا