اخباراخبار ارز دیجیتالاخبار سهام های بین المللیسهام فیس بوک

میلیاردر استرالیایی از فیس بوک به دلیل کلاهبرداری رمزارز شکایت کرد

اندرو “تویگی” فارست(Andrew “Twiggy” Forrest)، میلیاردر استرالیایی، فیس بوک را به دلیل تبلیغات کلاهبرداری ارزهای دیجیتال که ادعا می کند از نام او برای کلاهبرداری از قربانیان استفاده کرده است، به دادگاه می کشد.
رئیس Fortescue Metals فیس‌بوک را به نقض قوانین پولشویی استرالیا متهم می‌کند و مدعی است که «آگاهانه از این چرخه تبلیغات غیرقانونی سود می‌برد» که موفق به حذف آن نشد.
جلسه اولیه دادگاه در دادگاه ماژسترات(Magistrates) استرالیای غربی برای ۲۸ مارس(۸ فروردین ۱۴۰۱) برنامه ریزی شده است و انتظار می رود جلسه دادگاه در اواخر سال ۲۰۲۲ (پاییز ۱۴۰۱)برگزار شود.
فارست با موافقت دادستان کل مایکلیا کش، اتهامات مربوط به بخش ۱۰ قانون جنایی مشترک المنافع را مطرح می کند.
با توجه به پرونده ها، یک قربانی استرالیایی پس از کلاهبرداری ۹۵۲۰۰۰ دلار استرالیا از دست داده است. در اسناد دادگاه آمده است که این کلاهبرداری “میلیون ها دلار از قربانیان کلاهبرداری کرده است.”
این سناریوها در کلاهبرداری اساسی که از نام، شباهت و شهرت دکتر فارست برای یافتن قربانیانی استفاده می‌کردند که اغلب پس از این که معتقد بودند دکتر فارست واقعاً طرح سرمایه‌گذاری را تأیید می‌کند، گزارش می‌دادند کلاهبرداری شده‌اند، انجام شد.»

وکلای فارست گفتند که اگرچه آنها “تعداد دقیق یا هویت افرادی که به دلیل این کلاهبرداری شده اند را نمی دانند، دامنه آسیب بسیار گسترده است.”
آنها افزودند که او از مارس ۲۰۱۹(اسفند ۱۳۹۷)، زمانی که برای اولین بار در فیس بوک تبلیغ شد، “صدها هزار دلار” برای فاصله گرفتن از این کلاهبرداری هزینه کرده است.
این شکایت ادعا می‌کند که دسترسی فیس‌بوک به داده‌های کاربران یکی از مهم‌ترین عوامل «تکثیر آگهی‌های غیرقانونی، «اخبار جعلی» و سایر مطالب اینترنتی ناخواسته بوده است. فارست اضافه کرد که شکست این شرکت در حذف تبلیغات جعلی بوده است.
سخنگوی شرکت مادر فیسبوک، متا پلتفرم، به شخص استرالیایی گفت که با شناسایی تبلیغات، مسدود کردن تبلیغ‌کنندگان متقلب و در برخی موارد، اقدام قضایی «رویکردی چند جانبه برای متوقف کردن این تبلیغات» در پیش گرفته است.
با این حال، فارست معتقد است که غول رسانه های اجتماعی باید تلاش بیشتری برای جلوگیری از انتشار کلاهبرداری در پلتفرم خود انجام دهد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:cointelegraph

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا