اخبار متاورسبرگزیده ها

چگونه در متاورس خدا را عبادت کنیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

در دو سال گذشته مردم به علت شیوع کرونا نتوانستند در کلیساها جمع شوند. برخی از رهبران مذهبی متوجه شده‌اند که می‌توان از متاورس برای برگزاری مراسم دینی بهره گرفت. حالا مراجعه به کلیسای متاورسی در بین مردم افزایش یافته است.

نهادهای مذهبی در ایالات متحده به استفاده از دنیای متاورس روی آورده‌اند. به کمک این فناوری آن‌ها می‌توانند بدون ترک کردن خانه‌هایشان مراسم هفتگی، جلسات دینی و حتی غسل تعمید را انجام دهند.

یکی از بزرگترین چالش‌های جامعه در طول همه‌گیری کرونا، حضور در کلیساها و مکان‌های مذهبی بود. از نظر مقامات سیاسی این تجمعات بسیار خطرناک محسوب می‌شود؛ زیرا تعداد زیادی از مردم در مجاورت یکدیگر حضور دارند. کسانی که به دنبال راهی برای حضور در مراسم بوند، توانستند بستری برای برگزاری مجازی این تجمعات پیدا کنند.

مردم می‌توانند با بستن هدست واقعیت مجازی و تجربه پرستش در متاورس، به فعالیت‌های مذهبی خود بپردازند. این اتفاق سبب آشنایی افراد زیادی با دنیای متاورس، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شده است.

کلیسای متاورس: بهتر از واقعیت

یکی از استفاده‌کنندگان از این فناوری تجربه خودش را بازگو کرده است. برنال می‌گوید در محیطی زیبا و در کنار صخره‌ها و رودخانه‌های سنگی حضور داشته و یک راهنما کتاب مقدس را برایش قرائت کرده است. او اذعان داشت که این تجربه بسیار باورپذیر و واقعی بوده است.

مراسم کلیسای واقعیت مجازی که برنال در آن حضور داشت توسط دی جی سوتو، معلم سابق دبیرستان و کشیش یک کلیسا سازماندهی شده است. سوتو از طرفداران استفاده از متاورس برای معابد مذهبی است. از زمان کشف پلتفرم اجتماعی واقعیت مجازی AltSpaceVR، او عاشق این فناوری شده است.

سوتو تصمیم گرفت که این فناوری را به کلیسای خود بیاورد. او می‌گوید که در سال اول مشارکت کم بود اما با گذشت زمان جمعیتی ۲۰۰ نفری به کلیسای مجازی او پیوستند. او حتی برخی از مسیحیان را با استفاده از واقعیت مجازی غسل تعمید داده است.

سوتو می‌گوید آینده کلیسا در متاورس است. او معتقد است متاورس دشمن دنیای فیزیکی نیست؛ بلکه فضایی برای افزایش کیفیت زندگی مردم محسوب می‌شود.

افزایش محبوبیت متاورس در بین مردم

بسیاری از افراد مذهبی دریافته‌اند که واقعیت مجازی راهی برای برقراری ارتباط با دین و برگزار مراسم آیینی است. به نظر می‌رسد متاورس در این زمینه هم عملکرد موفقی داشته است. بسیاری از مردم گزارش داده‌اند که استفاده از این فناوری برای آیین‌های مذهبی لذت‌بخش و کارآمد است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا