اخباراخبار سهام های بین المللیسهام شرکت های تکنولوژی

توشیبا بازده سهام سرمایه گذاران خود را افزایش می دهد

شرکت توشیبا به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد به جای سه شرکت به دو شرکت تقسیم شود. در همین حال، در راستای آرام کردن سرمایه‌گذاران خشمگین خود، از افزایشی چشمگیر در بازده برنامه‌ریزی شده سهامداران رونمایی کرد.

با این حال انتظار می‌رود طرح جدید آن همچنان با فشارهای زیادی از سوی صندوق‌های پوشش ریسک خارجی روبرو شود، چراکه بسیاری از آنها با هر نوع انشعاب شرکت مخالف بوده‌اند و ترجیح می‌دهند که این مجموعه پر از رسوایی‌ ژاپنی خصوصی سازی شود.

بر اساس این تجدید ساختار جدید، توشیبا (OTC:TOSYY) بخش کسب و کار دستگاه های خود، از جمله واحد تراشه قدرت را تقسیم خواهد کرد. این در حالی است که پیش از این اعلام کرده بود که به سه شرکت مجزا، یکی برای بخش انرژی و زیرساخت، یکی برای دستگاه ها و دیگری برای تراشه های فلش مموری تقسیم خواهد شد.

این گروه صنعتی قصد دارد بازده سهامداران خود را به ۳۰۰ میلیارد ین (۲.۶ میلیارد دلار) طی دو سال آینده افزایش دهد. این رقم در هدف قبلی، ۱۰۰ میلیارد ین بوده است.

افزون بر این، توشیبا قصد دارد فرآیند فروش آسانسور و سیستم های روشنایی خود را نیز به زودی آغاز کند. به علاوه اینکه دیگر شرکت Toshiba Tec، تولید کننده دستگاه های پوز و دستگاه های کپی را به عنوان یک تجارت اصلی تلقی نمی کند. توشیبا همچنین از کیوکسیا (Kioxia)، تولیدکننده تراشه‌هایی که ۴۰.۶ درصد از سهام آن را در اختیار دارد، درخواست کرده است که در اسرع وقت یک IPO برگزار کند. ظاهراً توشیبا درصدد فروش احتمالی سهام خود در کیوکسیا می باشد.

گفتنی است که ۳۰ درصد سهام توشیبا متعلق به صندوق های خارجی است که ظاهراً بسیاری از آنها با این تقسیم مخالف هستند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع: investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا