اخبار آلت کوین هابرگزیده ها

ثروتمند‌شدن دو دختر جوان با یک ایده ساده رمزارزی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

این داستان یک زوج آمریکایی است که با کمک یک کلکسیون توکن غیر مثلی (NFT) مستقر در اتریوم و حمایت تحسین‌برانگیز جامعه NFT توانستند خانه خود را از توقیف نجات دهند.

به گزارش سایت کریپتو گلوب، چندی پیش برنامه “Make It” شبکه تلویزیونی CNBC گزارشی از یک زوج آمریکایی، تورن ملچر (Thorne Melcher) و مندی ماسلوایت (Mandy Musselwhite) را که صاحب یک مزرعه در آتلانتا هستند، منتشر کرد.

How Ethereum and NFTs Saved a Couple
زوج آمریکایی مذکور

ظاهراً بعد از اینکه تورن ملچر شغل خود به عنوان مهندس نرم افزار را در ماه فوریه از دست داد، قبوض و پرداخت‌ها جمع شدند. گرچه هم‌خانه او، مندی ماسلوایت توانست با فروش چند اثر هنری خود از پس برخی از هزینه‌ها برآید ولی متأسفانه این زوج نتوانستند قسط‌های خانه را بپردازند.

ماسلوایت در مصاحبه با CNBC گفت:

می‌دانستم که به سرعت باید یک فکری کنم. ما واقعاً نمی‌خواستیم ملک خود را از دست بدیم. ما عاشق اینجا هستیم. حیوانات ما عاشق اینجا هستند.

خوشبختانه ایده خلق Dastardly Ducks، کلکسیونی متشکل از ۱۰,۰۰۰ توکن غیر مثلی (NFT) اردک انیمیشنی خلق شده با ترکیب منحصر به فردی از ۱۰۰ نژاد مختلف به ذهن این زوج رسید تا بتوانند با آن خانه خود را نجات دهند. آن‌ها این کلکسیون NFT را در روز ۱۹ ژانویه عرضه کردند که در کمتر از ۶ ساعت کاملاً به فروش رفت و حدود ۱۲۰,۰۰۰ دلار سرمایه برای آن‌ها ایجاد کرد.

چیزی که این اتفاق را بسیار جالب کرده، دو نکته مهم است. اول اینکه قبل از راه اندازی این کلکسیون NFT وضعیت اقتصادی این زوج بسیار وخیم بود. طبق گفته این دو، چند حساب بانکی آن‌ها بسته شده بود، یک حساب مشترکشان «کمتر از ۱ دلار» موجودی داشت و موجودی حساب دیگری «منفی ۴.۱۱ دلار» بود و در اپلیکیشن Cash App ماسلوایت هم فقط ۸۹ سنت باقی مانده بود.

نکته دوم این است که این زوج باید یک وام مسکن ۳۵۵۸۷ دلاری را پس می‌دادند و باید تا روز ۲۰ ژانویه یک چک را به وکیل خود ارائه می‌کردند، در غیر اینصورت در روز ۲۱ ژانویه باید در دادگاه حاضر می‌شدند.

قبل از عرضه NFT ها، این زوج به حدی ورشکسته بودند که حتی قادر به خرید غذا هم نبودند و سرمایه کافی برای پرداخت کارمزد قرارداد هوشمند این کلکسیون را هم نداشتند. خوشبختانه یکی از دوستان این زوج هزینه کارمزد کلکسیون Dastardly Ducks را پرداخت کرد.

چیزی که باعث استقبال بسیار خوب جامعه NFT از این سری شد، قیمت پایین حدود ۱۵ دلاری هر اثر بود. در حال حاضر Dastardly Ducks این زوج در دو بازار محبوب و مستقر در اتریوم OpenSea و LooksRare قرار گرفته است و قیمت ارزان ترین NFT این اردک‌ها ۰.۰۰۴ اتر یا حدود ۱۲ دلار است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا