اخباراخبار سهام های بین المللیتحلیل خبرهاسهام بین المللیشاخص s&p 500شاخص داوجونزشاخص نزدکوضعیت کرونا

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ جمعه ۲۲ بهمن

بازارهای اوراق قرضه به دنبال تاثیرات آمار و ارقام تورمی ، ثبات یافتند ، اما با توجه به نگرانی های مبنی بر اینکه اقدامات فدرال رزرو در راستای مهار نرخ تورم بیشتر و سریع‌تر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت خواهد بود، سهام مجددا پایین تر باز می شوند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا با اظهارات مسالمت جو به دنبال آرام کردن بازارهای اوراق قرضه در منطقه یورو است. تقویم داده های اقتصادی امروز با انتشار داده های شاخص اعتماد مصرف کننده از سوی دانشگاه میشیگان همراه خواهد بود. قیمت نفت خام در پی اعلام آژانس بین المللی انرژی مبنی بر اینکه تقاضای نفت جهان در سه سال گذشته کمتر از واقعیت اعلام شده است، مجددا افزایش یافت.

 

آنچه که باید امروز،جمعه، در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

 

۱. بازار اوراق قرضه

نرخ بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری در بالای ۲ درصد باز می شود در حالی که نرخ بازدهی اوراق قرضه دو ساله به ۱.۶۰ درصد افزایش می یابد.

بازارهای مالی در ابتدا با صعود نرخ تورم به سقف ۴۰ ساله در ماه ژانویه(دی-بهمن) آرامش خود را حفظ کردند ، اما پس از اظهارات جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس مجددا دچار نگرانی شدند.

آقای بولارد در کمیته بازارهای باز فدرال ، یک عضو رای‌دهنده است. او یکی از مقامات تندرو فدرال رزرو است که نقش حائز اهیمتی را در جهت گیری سیاست های فدرال رزرو به عهده دارد. اظهارات وی بیشتر از آنچه انتظار میرود ، بر بازارها تأثیر می گذارد.

 

۲. خانم لاگارد به دنبال متعادل کردن بازار اوراق قرضه

ماجرا در منطقه یورو متفاوت است ، جایی که کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا وادار شده است که اظهارات هفته گذشته خود در کنفرانس مطبوعاتی را تغییر دهد.

بنا بر اعلام خانم لاگارد، اقدامات عجولانه و شتاب زده ، خطراتی را به همراه دارند ، از این رو ، تمامی اقدامات این بانک باید تدریجی صورت بگیرد. فرایند کاهش خرید دارایی بانک در ماه آوریل(فروردین-اردیبهشت) آغاز می شود. لحن مسالمت آمیزتر خانم لاگارد منجر به آرام شدن بازار اوراق قرضه ایتالیا شد. با این وجود ، نرخ بازدهی اوراق قرضه ده ساله با آلمان در سقف ۱۸ ماه گذشته حفظ شد.

در سایر نقاط اروپا، تولید ناخالص داخلی بریتانیا در ژانویه(دی-بهمن) کمتر از حد انتظار کاهش یافت که حاکی از سازگاری بهتر اقتصاد این کشور با موج انتشار سویه اومیکرون است. تولید ناخالص داخلی بریتانیا همچنان پایین تر از سطح همه گیری در پایان سال ۲۰۱۹ قرار گرفت.

 

۳. سهام

بازارهای اوراق قرضه اندکی ثبات می یابند اما سهام ایالات متحده همچنان تحت فشار هستند و با ضرر های جدیدی باز می شوند..

تا ساعت ۶:۲۰AM به وقت ET، قراردادهای آتی داوجونز ، S&P 500 و NASDAQ 100 به ترتیب ۰.۴ درصد ، ۰.۶ درصد و ۰.۸ درصد کاهش یافتند. به این ترتیب، هر سه شاخص اصلی سهام در مسیر ثبت ضررهای ناچیز در این هفته قرار دارند.

با توجه به داده‌های تورم روز پنج‌شنبه ، داده های انتظارات تورمی شاخص احساسات مصرف‌کننده از سوی دانشگاه میشیگان در کانون توجهات قرار دارد.

سهام شرکت خرید و فروش ملک زیلو(Zillow) در پی آمار و ارقام مالی این شرکت جهش می یابد. شرکت پوشاک و لوازم ورزشی آندر آرمور (Under Armour) ، شرکت هلدینگ نیوول برندس (Newell Brands) و شرکت انرژی دومینیون (Dominion) در ساعات اولیه روز صورت سود و درآمد خود را گزارش می دهند.

 

۴. دادگاه انتاریو در زمینه تظاهرات کامیونی کانادا تصمیم گیری می کند

دادگاه عالی انتاریو به دادخواست شهر ویندزور کانادا که به دنبال حکم دادگاه برای بازنگه داشتن راه از کامیون ها و خودروهای سنگین باری در مهمترین نقطه مرزی بین ایالات متحده و کانادا است، رسیدگی خواهد کرد.

پل مرزی “آمباسادور بریج” به مدت چهار روز توسط صاحبان کامیون مسدود شده است. اعتراضات علیه سیاست‌های واکسن و ماسک دولت حزب لیبرال برقرار است که جریان تجارت در این مسیر را مختل می کند و منجر به خطرات احتمالی در زنجیره تامین خودروسازان مستقر در دیترویت می شود.

بنا بر گزارش وال استریت ژورنال ، مسدودیت این پل تا به حال، فورد موتور (NYSE:F) را وادار به کاهش تولید در یک کارخانه موتور در شهر ویندزور و در یک کارخانه SUV در شهر اوک‌ویل به (Oakville) در غرب تورنتو کرده است.

 

۵. نفت خام

آژانس بین‌المللی انرژی برآوردهای پیشین خود در زمینه تقاضای جهانی نفت را اصلاح کرد و اعلام کرد که رقابت در بازار جهانی حتی از آنچه تصور می‌شد شدیدتر است. این سازمان تقاضا را طی سه سال گذشته بین ۷۷۰ تا ۹۷۰ هزار بشکه در روز افزایش داد و پیش‌بینی تقاضای سال ۲۰۲۲ خود را به میزان ۸۷۰ هزار بشکه در روز افزایش داد.

قراردادهای آتی نفت خام ایالات متحده در واکنش به این خبر مجددا به بالای مرز ۹۰ دلاری در هر بشکه رسید. قیمت هر بشکه نفت خام برنت نیز با رشد ۰.۸ درصدی ، در سطح ۹۲.۱۳ دلاری قرار گرفت، این درحالیست که از سرگیری مذاکرات بر سر لغو فوری تحریم های ایران منجر به عقب نشینی نفت خام شد.

بر اساس داده های شرکت نفت و گاز بیکر ، تعداد دکل های نفت و گاز در هفته گذشته به سقف آوریل ۲۰۲۰(فروردین ۱۳۹۹) رسید ، این حاکی از آن است که تولیدکنندگان شیل ایالات متحده نسبت به افزایش قیمت ها واکنش نشان می دهند.

 

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی‌باشد.

منبع:investing

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا