اخبار ارز دیجیتالاخبار جهانپذیرش بیت کوین

بزرگترین تاکسی اینترنتی جهان: در آینده برای پرداخت‌ها ارز دیجیتال می‌پذیریم

دارا خسروشاهی، مدیرعامل ایرانی‌آمریکایی اوبر (Uber) که بزرگترین شرکت تاکسی اینترنتی جهان محسوب می‌شود، اخیراً در مصاحبه‌ای گفته است که مجموعه او مطمئناً در آینده پذیرش ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداختی آغاز خواهد کرد. او می‌گوید مقامات این شرکت در حال بررسی زمان مناسب برای آغاز پذیرش ارزهای دیجیتال هستند.

به گزارش کریپتو بریفینگ، خسروشاهی گفته است مشتریان این برنامه «قطعاً» می‌توانند در آینده از ارز دیجیتال برای پرداخت‌های خود استفاده کنند. او همچنین تأیید کرده مذاکرات داخلی پیرامون ارزهای دیجیتال در شرکت در حال انجام است.

بر اساس صحبت‌های خسروشاهی، بحث بر سر استفاده‌کردن یا نکردن از این فناوری نیست، بلکه موضوع اصلی زمان مناسب برای شروع پذیرش ارزهای دیجیتال در اپلیکیشن تاکسی اینترنتی اوبر است.

خسروشاهی امروز در مصاحبه‌ای با بلومبرگ گفت اوبر «قطعاً» پذیرش ارزهای دیجیتال را در مقطعی آغاز خواهد کرد و افزود که افراد درون شرکت «دائماً‌ در حال گفتگو» درباره ارزهای دیجیتال هستند.

خسروشاهی درباره اینکه چرا این شرکت تاکنون پرداخت از طریق ارز دیجیتال را به برنامه خود اضافه نکرده است، به کارمزدهای بالا و آثار محیط‌زیستی مرتبط با «بیت کوین و برخی دیگر از ارزهای دیجیتال» اشاره کرد.

او افزود:

با وجود ارزشمندی ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک ابزار ذخیره ارزش، از آنجا که فرایند معاملات ارزهای دیجیتال در حال ارزان‌تر شدن است و با محیط‌زیست سازگار می‌شود، فکر می‌کنم به‌زودی شاهد آن خواهید بود که کمی بیشتر به‌سمت استفاده از این دارایی‌ها حرکت کنیم.

مدیرعامل این شرکت ۶۸ میلیارد دلاری، تأکید کرد در حال حاضر زمان مناسبی برای پذیرش ارزهای دیجیتال در اوبر نیست؛ اما این شرکت قطعاً «در مقطعی» پرداخت با ارز دیجیتال را خواهد پذیرفت.

در حالی که خسروشاهی در طول مصاحبه خود به نکات مثبتی درباره آینده این شرکت اشاره کرد، قیمت سهام اوبر امروز به‌شدت افت پیدا کرده و در زمان انتشار این خبر با کاهش بیش از ۶.۵ درصدی مواجه شده است. این افت در مقایسه با کاهش ۲.۶ درصدی شاخص نزدک (Nasdaq) و افت ۳.۵ درصدی امروزِ قیمت بیت کوین، سنگین به حساب می‌آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا