آلتکوین هااخباراخبار آلتکویناخبار ارز دیجیتالاخبار بیت کویناخبار ریپلتحلیلتحلیل ارزهای دیجیتال

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

منبع داده‌های زنجیره‌ای Ecoinometrics می‌گوید که نهنگ‌ها در حال انباشت هستند زیرا معتقدند قیمت از دیدگاه بلندمدت برای بیت کوین جذاب است.
از جنبه منفی ویلی وو(Willy Woo)، تحلیلگر،معتقد است که ۳۳۰۰۰ دلار پایین ترین سطح برای بیت کوین است. تریدر محبوب توییتر، Credible Crypto ،با استناد به داده های PlanC گفت که احتمال کاهش بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار ضعیف است.

کریس کویپر(Chris Kuiper)، رئیس دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی، معتقد است که ریسک نزولی بیت‌کوین در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال می‌تواند بسیار کم باشد، اما اگر بتواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره‌کننده ارزش شود، می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند پس از اصلاح اخیر، ریکاوری را رقم بزنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کنند، مطالعه کنیم.

 

BTC/USDT
بیت کوین از مقاومت در ۴۵,۴۵۶ دلار کاهش یافت، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها(خریداران) اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱,۳۸۳ دلار) برسد.
اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز BTC/USDT را به بالای ۴۵۴۵۶ دلار برسانند. بسته شدن بالاتر از این سطح، یک الگوی معکوس سر و شانه صعودی را تکمیل می کند.
این جفت ارز پس از آن می‌تواند تا ۵۲۰۸۸ دلار افزایش یابد، جایی که خرس‌ها(فروشندگان) احتمالاً چالش بزرگی را در پیش خواهند گرفت. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، این جفت ارز می‌تواند حرکت خود را به سمت هدف ۵۶۹۰۴ دلار آغاز کند.
اگر قیمت شکسته شود و به زیر ۳۹۶۰۰ دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا ۳۶۲۵۰ دلار باز کند.

1111111111111 1 300x193 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز از ۴۵۴۵۶ دلار کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک شکست. گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از حمایت در ۴۱۶۸۸.۸۸ دلار هستند اما در میانگین متحرک با مقاومت سختی روبرو هستند.
اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۴۱۶۸۸.۸۸ دلار برسد، این جفت ارز ممکن است به ۳۹۶۰۰ دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، بیت کوین می‌تواند برای چند روز در محدوده ۳۹۶۰۰ تا ۴۵۴۵۶ دلار باقی بماند.
در روند صعودی، شکستن و بسته شدن بالاتر از میانگین های متحرک اولین نشانه ای است که گاوها دارای قدرت اندکی هستند. سپس این جفت ارز می تواند به ۴۳,۹۲۰ دلار و بعداً به ۴۵,۴۵۶ دلار افزایش یابد.

222222222222222 300x187 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

 

XRP/USDT
ریپل (XRP) در ۷ فوریه(۱۸ بهمن) بالاتر از میانگین های متحرک بسته شد که نشان می دهد روند نزولی ممکن است به پایان برسد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست ۰.۷۵ دلار برگردانند اما گاوها تلاش آنها را ناکام گذاشتند.
قیمت به ۰.۷۵ دلار بازگشت و گاوها در تلاش هستند جفت ارز XRP/USDT را به سمت مقاومت در ۱ دلار سوق دهند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند درها را برای صعود احتمالی به ۱.۴۱ دلار باز کند.
میانگین های متحرک در آستانه یک تقاطع صعودی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران قدرت بیشتری دارند. این دیدگاه مثبت زمانی باطل می شود که قیمت زیر ۰.۷۵ دلار بسته شود. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به فروش خود ادامه می دهند.

333333333333 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها و خرس ها در نزدیکی مرز ۰.۸۲ دلار با یکدیگر در رقابت اند. گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح رساندند اما خرس‌ها رالی را در ۰.۸۵ دلار متوقف کردند و این جفت ارز را به زیر ۰.۸۲ دلار رساندند.
یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید کف در ۵۰-SMA هستند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد این ارز را به بالای ۰.۸۵ دلار برسانند و مقاومت را در ۰.۹۱ دلار به چالش بکشند. برعکس، شکست و بسته شدن به زیر ۵۰-SMA می تواند جفت ارز را به ۰.۷۵ دلار برساند. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر باشد.

444444444444444444 300x191 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

 

CRO/USDT
کوین صرافی Crypto.com با نماد CRO در ۷ فوریه(۱۸بهمن) به بالاتر از SMA 50 روزه (۰.۴۷ دلار) رسید که نشان می دهد مرحله اصلاحی ممکن است به پایان برسد. قیمت در ۱۰ فوریه(۲۰ بهمن) به ۰.۵۴ دلار افزایش یافت، جایی که خرس‌ها در حال دفاع قوی هستند.
میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور یا تقاطع صعودی قرار دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریداران دارای برتری اندکی هستند. اگر بازگشت فعلی نسبت به میانگین‌های متحرک حفظ شود، این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با تخفیف هستند. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ۰.۵۴ دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.
اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ارز CRO/USDT می تواند تا ۰.۶۰ دلار و سپس به ۰.۶۸ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این جفت ارز می تواند تا ۰.۳۹ دلار کاهش یابد.

555555555 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است.
خریداران در حال تلاش برای دفاع از ۵۰-SMA هستند. اگر قیمت بالاتر از ۲۰-EMA باقی بماند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای خط مقاومت کانال ببرند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت کانال سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

66666666666666 300x189 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

 

FTT/USDT
عدم موفقیت خریداران در بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت نشان می دهد که خرس ها در این سطح می فروشند.
با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید کف در منطقه بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳.۸۵ دلار) و SMA 50 روزه (۴۱.۵۰ دلار) هستند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مقاومت را رد کنند.
اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز FTT/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. این جفت ارز پس از آن می تواند تا ۵۳.۵۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره چالش بزرگی ایجاد کنند، اما اگر این مقاومت از بین برود، رالی می تواند تا ۶۵ دلار افزایش یابد.
اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می شود. این نشان می دهد که این جفت ارز می تواند اقامت خود را در الگوی گسترش(broadening pattern) برای چند روز دیگر ادامه دهد.

11111111111 1 300x198 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای منطقه مقاومت بالای ۴۸ تا ۵۰ دلار ممکن است باعث سیو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد. این جفت ارز به زیر هر دو میانگین متحرک شکسته شده است و می تواند به سطوح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد در ۴۱.۹۹ دلار سقوط کند.
اگر قیمت از سطح فعلی یا ۴۱.۹۹ دلار افزایش یابد، این نشان می دهد که خریداران در حال انباشت هستند. گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای ۵۰-SMA برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند مقاومت بالا را به چالش بکشد.
از جنبه نزولی، شکست و بسته شدن به زیر ۴۱.۹۹ دلار می تواند نشانه شروع یک اصلاح عمیق تر به سطح ۵۰% اصلاحی در ۳۹.۹۵ دلار باشد.

22222222222 300x185 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

 

THETA/USDT
شبکه تتا (THETA) در ۱۰ فوریه(۲۱ بهمن) بالای خط روند نزولی بسته شد که نشان می‌دهد روند نزولی ممکن است به پایان برسد. به طور کلی، یک رالی بالاتر از مقاومت تمایل دارد به عقب برگردد و سطح شکست را دوباره تست کند.
اگر گاوها موفق شوند سطح شکست را به حمایت تبدیل کنند، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش به خریدمی باشد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳.۴۹ دلار) شروع به رشد کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است.
اگر قیمت از خط روند نزولی برگشت، گاوها تلاش خواهند کرد یک روند صعودی جدید را آغاز کنند. شکست و بسته شدن به بالای ۴.۳۹ دلار می تواند خرید بیشتری را به خود جلب کند و جفت ارز THETA/USDT می تواند تا ۶ دلار افزایش یابد.
اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر خط روند نزولی سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می شود.

3333333333 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی افزایش یافته است. گاوها سعی کردند قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند اما خرس ها تسلیم نشدند. این ممکن است منجر به سیو سود توسط معامله گران کوتاه مدت شده باشد و قیمت را به سمت خط حمایت بکشد.
قیمت در سه نوبت قبلی از خط حمایت رشد کرده است، بنابراین گاوها دوباره سعی خواهند کرد از آن دفاع کنند. اگر قیمت از سطح بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود.
از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن در زیر خط حمایت کانال می‌تواند نشان دهنده اصلاح عمیق‌تر به ۳.۲۰ دلار باشد.

444444444444444 300x190 - 5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با صرافی آنلاین رایا اکسجنج نمی باشد.

منبع:cointelegraph

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا